Viss ir labi!

It is currently Sat Sep 25, 2021 7:19 am

All times are UTC
Post new topic Reply to topic  [ 17 posts ] 
Author Message
 Post subject: Decentralizēts maiņas līdzeklis Bitcoin
PostPosted: Wed Dec 04, 2013 10:24 am 
Offline
User avatar

Joined: Tue Jun 29, 2010 5:51 am
Posts: 35
Šorīt bija ar Termīc saruna, pēc kuras vienojāmies ka ielikšu publiskai izķidāšanai savu sapratni par digitālo naudu Bitcoin.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Decentralizēts maiņas līdzeklis Bitcoin
PostPosted: Wed Dec 04, 2013 10:27 am 
Offline
User avatar

Joined: Tue Jun 29, 2010 5:51 am
Posts: 35
Image


Nosaukums Bitcoin liek domāt ka darīšana ir ar bitu-monētiņām vai bitu-naudiņām. Kas patiesībā ir bitcoins?

2008. gadā Satoshi Nakamato (domājams ka tas ir pseidonīms), nāca klajā ar algoritmu, kas izmantojot kriptēšanas rīkus, ļauj veikt vienību pārsūtīšanu no datora uz datoru (ip adreses). Datorā vai smartfonā ir iespējams ielādēt speciālu programmu (digitālais maks - digital bitcoin Wallet), kas darbojas uz Peer to Peer principa, jeb kā tautas valodā runā Torrentu kačātājs. Digitālais maks nesūta cipariņus uz citu maku, bet kopējajā datubāzē (blockchain vai ledger) reģistrē bitkoinu vienību pāradresāciju uz citu adresi. Bitkoinu vienības vienmēr ir piesaistītas konkrētai adresei, kas ir 33 vienības gara, Atslēga, kas spēj atkodēt pieeju bitkoiniem ir tik pat gara. Ģeniālā atšķirība no banku pārskaitījumiem, bitcoin algorimā, ir apstāklī, ka nekas netiek pāsūtīts (mani 100 lati tiek pārskaitīti tavā kontā), bet kopējā datubāzē tiek fiksēta X vienību pārsūtīšana uz citu adresi, kur saņēmējs pieeju šīm vienībām var atvērt tikai ar sava koda palīdzību.
Jautrība sākas tanī brīdī, ka lai pasargātu savu digitālo maku no iztukšošanas, to ir iespējams izdrukāt uz papīra. Pat ja kompī ielien vīruss un visu sistēmu sajāj, tu vari pa jaunam uzinstallēt digitālā maka programmu un no papīra ievadīt bitkoinu adreses pieeju. Tavā datorā neglabājas neviena vienība, tikai unikāla pieeja kopējai datubāzei.
Algoritms atļauj ģenerēt kopā 120 miljonus bitkoinu vienību. Pašreizējā skaitļošanas jauda rada vienu biktoinu 8 minūtēs. Bitkoinus ģenerējot pēc noteikta algoritma tiek ieguldīts darbs, kas bitkoinam jau pirmssākumā dod zināmu un izmērāmu vērtību. Var rasties jautājums, ka visiem pasaules iedzīvotājiem nesanāks pat pa 1 bitkoinam! Bitkoinus var dalīt decimāldaļās, simtdaļās, tūkstošdaļās un tā līdz 8 ciparam aiz nulles. Botkoina mazākā vienība ir 0,000 000 01, kas pie pašreizējā maiņas kursa pat Zimbabves naudiņās diez vai sanāktu viens zimbabvis. Bet augot pielietojumam savstarpējajā tirdzniecībā un darījumos, pieprasījums pēc bitkoiniem var tā vērtību pacelt vēl vairākas reizes. Bet bitkoina vērtība izlīdzinoties piedāvājumam/pieprasījumam nosatabilizēsies. Pat gadījumā ja cilvēks savus bikoinus tur ieslēgtus seifā, to vērtība tikai var augt. Tas izklausās nereāli cilvēkam, kas visu savu mūžu ir darbojies tikai ar valsts oficiālajiem maksāšanas līdzekļiem. Jau ar mātes pienu ir iezīsts, ka naudai ilgtermiņā zūd vērtība, dēļ inflācijas (palielināts naudas apjoms attiecībā uz naudas pirktspēju). Bitkoinam inflācija nav iespējama, jo to daudzumu nevar palielināt. Tikai samazināt.

Ko tas dod?
Es varu veikt pārskaitījumu, kas dažu (līdz 10 minūtēm, atkarīgs no nepieciešamo apstiprinājumu skaita) minūšu laikā var pārskaitīt bitkoinos kaut 1 000 000 latu ekvivalentu, nemaksājot komisijas naudu vispār!!! Komisijas var arī maksāt, kas ļaunākajā gadījumā būs pāris santīmi. Piedodiet, bet nu jau eirocenti...
Tas nozīmē ka es varu saviem sadarbības partneriem pārskaitīt uz viņu norādīto bitkoinu adresi un viņi jau pēc minūtēm būs saņēmuši. Atkrīt riski ar pārskaitījumu iesaldēšanu, komisijas un politiskie riski. Ja es gribu, es varu pārskaitīt jebkuram, un neviens man nevar aizliegt saņemt bitkoinus.
Nu jau kaudze interneta veikalu piedāvā iegādāties dāvanu kartes (amazon, target, adidas, nike), samaksāt dažādus rēķinus. Piemēram, Ķīnā trešais lielākais mobilo sakaru operators piedāvā iepriekšiegādāties 2014. gada Samsung smartfonus ar Android OS maksājot ar bikoiniem. Ķīnas "komunistiskā" valdība vienlaicīgi paziņoja ka vairs nepirks ASV dolārus, kā uzkrāšanas līdzekļus, un runā centrālajos valsts TV kanālos ka bitkoins ir leģitīms maiņas līdzeklis.
Kapēc Ķīnā notiekošais ir mums intresants? Ķīna ir pasaulē lielākais ražotājs, preču ražojošās ekonomikas smagsvars ar ilgtermiņa domāšanu. Veselais saprāts liek turēt roku uz pulsa šajā sfērā. Pat blakus esošie vācieši ir tikuši vistālāk bitkoina lietošanas jomā, kur viņu finanšu ministrija atzīst bitkoinu par leģitīmu norēķinu vienību.

Citi labumi.
Neatkarība no parazītu klases. No more crapitalism!!! (crony + capitalism)
Bitkoina tīkls pats sevi var uzturēt. Bankas, kā novērots pa šiem gadiem, bez nodokļu maksātāju naudas piesavināšanās, gigantiskos apmēros, nespēj iztikt. Kiprā pat banka pati (ar valdības pavēli, protams) iztīrija kontus līdzekļu turētājiem. Nav brīnums ka Kipras universitāte turpmāk studiju maksu pieņem bitkoinos (http://news.yahoo.com/cypriot-universit ... nance.html)

Riski un briesmas
Bitkoins ir pārāk neuzlaužams, lai izniekotu datorjaudu laužot kodētos datormakus vai datubāzi. Un augot tā vērtībai, datorkaitnieku garadarbi būs vērsti uz tava slepenā koda ieguvi, ar mērķi tik pie taviem bitkoiniem. Windows vide, liekas ir labākā augsne trojāņiem un šausmu vīrusiem. Piemēram, parādijies vīruss kas datoram fonā lēnām nokodē visus autoCAD, Illustratora, PowerPointa, Ekseļu un citus biznesa videi raksturīgos failus, tad izmet uz ekrāna paziņojumu - lūdzu XX stundu laika nosūti 2 bitkoinus uz šādu adresīti (8iEz617DoDp8CNQUyyrjCcC7XCGDf5SVb 1KP72fBmh3XBRfuJDMn53APaqM6iMRspCh) un mēs tev atsūtīsim paroli, lai tu varētu atkodēt savu failus. Izpirkuma maksas nosūtīšanas gadījumā kodu tiešām atsūta.
Digitālie zagļi koncentrēsies uz tavu nolaidību digitālā maka drošības lauciņā.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Decentralizēts maiņas līdzeklis Bitcoin
PostPosted: Wed Dec 04, 2013 10:28 am 
Offline
User avatar

Joined: Tue Jun 29, 2010 5:51 am
Posts: 35
...un rekur angļu mēlē.

ALL currencies involve some measure of consensual hallucination, but Bitcoin, a virtual monetary system, involves more than most. It is a peer-to-peer currency with no central bank, based on digital tokens with no intrinsic value. Rather than relying on confidence in a central authority, it depends instead on a distributed system of trust, based on a transaction ledger which is cryptographically verified and jointly maintained by the currency’s users.
Transactions can occur directly between the system’s participants at almost zero cost, without the need for a trusted third party or any other intermediary, and are irreversible once committed to a permanent and fully public record. Bitcoin’s mathematically elegant design ensures that the money supply can increase only at a fixed rate that slows over time and then stops altogether. Anonymity, while not assured, is possible with the right precautions and tools.

Bitcoin uses a technique called public-key cryptography, which relies on creating an interlocking pair of encryption keys: a public key that can be freely distributed, and a private one that must be kept secret at all costs. The public key is treated as an address to which value may be sent, akin to an account number. Each transaction involves the paying party signing over a portion or all of the value in one of these addresses by using his private key to perform an operation, called “signing”, on the contents of the transfer, which includes the recipient’s address. Anyone can use the sender’s public key to verify that the sender’s private key signed the transaction. All transactions are appended to a public ledger, called the block chain.

Public keys are ostensibly anonymous, because they are created randomly by software under the control of each user, without central co-ordination. But it turns out that the flow of money from specific addresses can be tracked quite easily. In a paper presented in October, academics from the University of California, San Diego, and George Mason University engaged in a series of ordinary transactions to collect commonly used addresses for Bitcoin wallet services, gambling sites, currency exchanges and other parties.
The Bitcoin system offers a reward to volunteer users, known as “miners”, who bundle up new transactions into blocks and add them on to the end of the chain. The reward is currently 25 Bitcoins (about $15,000 at this writing). Miners pull active transactions waiting to be recorded from the peer-to-peer network and perform the complex calculations to create the new block, building on the cryptographic foundation of the previous block. Comparison of the results produced by different miners provides independent verification. About every 10 minutes, one lucky miner who has generated the next block is granted the 25-Bitcoin reward, and the new block is appended to the chain. The process then starts again.

Bitcoin’s growing popularity is having other ripple effects. Every participant in the system must keep a copy of the block chain, which now exceeds 11 gigabytes in size and continues to grow steadily. This alone deters casual use. Bitcoin’s designer proposed a method of pruning the chain to include only unspent amounts, but it has not been implemented.

As the rate of transactions increases, squeezing all financial activity into the preset size limit for each block has started to become problematic. The protocol may need to be tweaked to allow more transactions per block, among other changes. A further problem relates to the volunteer machines, or nodes, that allow Bitcoin to function. These nodes relay transactions and transmit updates to the block chain. But, says Matthew Green, a security researcher at Johns Hopkins University, the ecosystem provides no compensation for maintaining these nodes—only for mining. The rising cost of operating nodes could jeopardise Bitcoin’s ability to scale.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Decentralizēts maiņas līdzeklis Bitcoin
PostPosted: Thu Dec 05, 2013 7:46 am 
Offline

Joined: Mon Jan 28, 2013 3:29 pm
Posts: 17
Pat gadījumā ja cilvēks savus bikoinus tur ieslēgtus seifā, to vērtība tikai var augt.

--------

Fundamentaala kljuudinja. Kaa jebkuru naudinju, bitkoinus par naudinju padara tikai abu dariijumaa iesaistiito pushu vienoshanaas ka vinji sho veidojumu vispaar uzskata par naudu. Bitkoini var lieliski jopnjiities, ja interneta bodes apdedzinaasies uz bitkoina kursa svaarstiibaam un vairs nespeeleesies shajaa smilshu kastee.

Bitkoina neveselumu noraada pashreizeejais sho patalogjiskais kurss, kursh kopsh gada saakuma ir uzbraucis uz augshu 100 reizes. Ojaa, bitkoina macinja tureetaajiem jau shkjiet baigi forshi ka neko nedarot, sho maacinja "veertiiba" ir pieaugusi par 10000%. Tikai: 1. vai shie buus tikpat laimiigi kad kurss nobrauks atpakalj? Jo iipashi cik laimiigas par to buus bodes kas tirgoja par bitkoiniem reaalaas pasaules lietas? 2. veesturee ir bijis analogjisks cenu psihozes gadiijums - Holandes tulpju spekulaacija 17. gadsimtaa. Tas nebeidzaas labi.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Decentralizēts maiņas līdzeklis Bitcoin
PostPosted: Fri Dec 06, 2013 10:41 am 
Offline

Joined: Mon Apr 16, 2012 12:47 pm
Posts: 88
Ideja jau nav slikta apiet banku sistēmu un nebarot vairāk baņķierus.
Bet,nu nez cik uzticama ir nauda kurai nav nekāda seguma apakšā. Ja tiem uzturētājiem (blockchain vai ledger) aiziet šiberis ciet, kas viņiem traucē jebkurā datu bāzes laukā ierakstīt jebkuru vērtību pēc savām vēlmēm. Tas pats ir ar ASV, kas drukā $ klāt bez jebkāda seguma, kas visticamākais beigsies ar lielu blīkšķi, kad malkas pagales un kartupeļu maiss būs vērtīgāks par čemodānu ar naudu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Decentralizēts maiņas līdzeklis Bitcoin
PostPosted: Sat Dec 07, 2013 6:15 am 
Offline
User avatar

Joined: Tue Jun 29, 2010 5:51 am
Posts: 35
tad visiem "nodes" uzturētājiem ir reizē jāiet šīberim ciet. Sinhronizēti. Katrs bitkoins nemaina savu atrašanās vietu. Mainās "zīmogs", "uzlīme", kas ir virs noteiktiem bitkoiniem, un dod tiesības lietotājam darboties ar "apakšā" esošajiem bitkoiniem.
Rekur whitepaper no Satoshi komandas:
http://www.youtube.com/watch?v=GWH0kTEqYsg

Kopš septembra kurss uzkāpa 10 reizes. Šodien ir nokāpis līdz 6 reizēm, salīdzinot ar septembri. Ja tev nav akūtas vajadzības savus bitkoinus konvertēt valūtā, tad kur ir problema? Svārstīgais kurss tikai apliecina ka šeit nav ar likumdošanu izķēmots "brīvais tirgus". Katrs pats ir atbildīgs par savu rīcību. Vai kādam ir argumenti kapēc atbildība par savu tizlo rīcību būtu jāuzkrauj uz līdzcilvēku pleciem? Tizlā rīcība, būtu vispirms ieguldīt naudu bitkoinos, un tad sākt skatīties uz kursa svārstībām :cash: :C:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Decentralizēts maiņas līdzeklis Bitcoin
PostPosted: Sat Dec 07, 2013 11:26 am 
Offline

Joined: Mon Jan 28, 2013 3:29 pm
Posts: 17
Ir taads teiciens:

Tam, kursh jauniibaa nav komunists, nav sirds.
Tam, kursh ir komunists arii vecumaa, nav praata.

Attieciibaa uz libertaariaanistiem, shiem nav ne sirds, ne praata vispaar.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Decentralizēts maiņas līdzeklis Bitcoin
PostPosted: Sun Dec 08, 2013 8:37 am 
Offline
User avatar

Joined: Tue Jun 29, 2010 5:51 am
Posts: 35
Ja jau topiku nobīdi uz personāliju apspriešanu, tad lūdzu liec priekšā racionālus argumentus, kapēc libertariānistiem nav ne prāta ne sirds? Papildus vēlos dzirdēt, kura pasaules skatījuma praktizētājiem ir gan prāts, gan sirds, vēlams sabalansēti? Ō, Dalies savā gudrībā, Diogēn! :pray:


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Decentralizēts maiņas līdzeklis Bitcoin
PostPosted: Sun Dec 08, 2013 1:18 pm 
Offline

Joined: Mon Jan 28, 2013 3:29 pm
Posts: 17
Oi, oi, kaadas maigaas jaunavu pansionaata dveeseles izraadaas.
Pirmkaart, kaadas tur personaalijas? Nav tak neviena tiesha uzbrauciena "krisians muljkjis". Ir tikai filosofiski maajieni, kurus krisians pats uz sevi attiecina vai neattiecina.

Otrkaart, nu ja krisians lieto agresiivas fraaziites: visi vispkaart tizli, a es - dArtanjans, tad nevajag peec tam apbizhoties ka taadu pashu attieksmi sanjeemis pretii. Tiiri libertaarianistiski.

Nu bet jaa, ja jau publika veelaas. tad var shaadus taadus niekus piemetinaat klaat.

1. krisians ir piekjerts savstarpeeji noliedzoshu apgalvojumu izmantoshanaa savaa "argumentaacijaa"
zajava 1 Pat gadījumā ja cilvēks savus bikoinus tur ieslēgtus seifā, to vērtība tikai var augt.
zajava 2 Šodien ir nokāpis līdz 6 reizēm, salīdzinot ar septembri. (termins nokaapis apziimee veertiibas samazinaashanos)
Kaa izskataas krisians ir tik traki aizraavies ar savu propagandas drukaashanu, ka iisti neapjeedz saturu, ko pats sadrukaajis.

Veel taa fraaziite ka veertiiba var tikai augt, nu ljoti atgaadina nekustamaa iipashuma spekulantu puudereeto, ka nekustama iipashuma veeriiba arii tikai augshot. Burbuliisha pliishana praktiski paraadiija ka taa nu vis nav gan.

2. Tas pats ir ar ASV, kas drukā $ klāt bez jebkāda seguma, kas visticamākais beigsies ar lielu blīkšķi, kad malkas pagales un kartupeļu maiss būs vērtīgāks par čemodānu ar naudu.
Taa ir stipri smiekliiga fraaziite no krisiana, jo galu galaa vinsh tachu reklamee bitkoinus, kuriem peec definiicijas segums ir preciiza un apalja nulle, zero, zilch, nada. Veel mazaaks kaa ASV dolaariem.

3. Nu un tad nonaaksim pie probleemas sakniites - kaapeec krisians tik aktiivi reklamee bitkoinus? Apskataam situaaciju - 3,5 anoniimi savaa starpaa ciitiigi mainaas ar fankjikiem. Vai tas izraisiis fankjiku veertiibas nepaartrauktu pieaugshanu, jo iipashi pabaazot tos zem spilvena un neko nedarot? Nefiga. Bet gribaas tachu, vai ne? Risinaajums vienkaarshs - lai fankjiku veertiiba augtu, fankjiku mainiishanaa jaaiesaista arvien vairaak un vairaak cilveeku. Taapeec bitkoiniem shajaa aspektaa ir jauka liidziiba ar parastu finanshu piramiidu un taapeec krisians taa censhas ar propagandu.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Decentralizēts maiņas līdzeklis Bitcoin
PostPosted: Sun Dec 08, 2013 1:35 pm 
Offline

Joined: Mon Jan 28, 2013 3:29 pm
Posts: 17
Nu un veel taads siikums - populaaraakais bitkoinu pielietojums ir narkotiku pirkshana onlainaa ieksh Silk Road un liidziigaam vietneem.

krisians to aarkaartiigi akuraati nokluseeja savaa propagandas paladzinjaa. Tas, hmmm, kaut ko interesantu liecina.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Decentralizēts maiņas līdzeklis Bitcoin
PostPosted: Mon Dec 09, 2013 4:03 am 
Offline
User avatar

Joined: Tue Jun 29, 2010 5:51 am
Posts: 35
Jā, bitkoina vērtība lēkā uz augšu un leju, spekulanti lētāk pirkto dārgāk notirgo. Paņem pusgada griezumu un bilde ir krietni pieņemamāka.
Zīdaceļam jau nākošajās dienās pēc aizklapēšanas bija atvērušās citas tirgotavas. Ideja par neatkarību no valstu diktatūrām un brīvprātīgu tirgošanos, kur abas darījumā iesaistītās puses ir apmierinātas ar darījumu, ir pārāk spēcīga. Un, kā pierādija minētā mājaslapa, ir ieviešama un strādājoša. Un labākais SilkRoad stāstā ir tas ka FIB spēja konfiscēt 20-25% no īpašnieka nopelnītajiem bitkoiniem. Roķeles FIB'am par īsām. Vai tad tas nav burvīgi?

Diogēn, pārlasi vēlreiz kas ir Šmucspainavas idejiskie pamati! Visas teorijas ir testējamas kāpjot uz to grābekļiem! Uz Bitkoina grābekļa vēl neviens no mums nav kāpis. Welcome!

Sengrieķu Diogēnas dzīvoja mucā, demonstrējot savu protestu. Bet tavā izpildījumā muca tikai taisa tirgus bābas troksni - ķeriet bitkoinu propogandistu!!! Šeit nav vietas mantraušiem un smadzeņu skalotājiem!

Tapēc vēlreiz, lūdzu liec priekšā racionālus argumentus, kapēc libertariānistiem nav ne prāta ne sirds? Un, kura pasaules skatījuma praktizētājiem ir gan prāts, gan sirds, vēlams sabalansēti? Krisian'a personību un propogandu varēsim pēc tam apspriest!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Decentralizēts maiņas līdzeklis Bitcoin
PostPosted: Sun Dec 22, 2013 5:37 pm 
Tā, es tomēr palūgšu pieklājīgi - iztiksim bez kasīšanās un attieksmes paušanas. Es biju tas, kas speciāli Krisianam palūdza, lai ieliek sīkāku informāciju par un ap BitCoin.


Top
  
 
 Post subject: Re: Decentralizēts maiņas līdzeklis Bitcoin
PostPosted: Sun Dec 29, 2013 6:12 pm 
Offline

Joined: Mon Jan 28, 2013 3:29 pm
Posts: 17
Cita Ziemassveetku anekdote:

Jaaj divi kovboji pa preeriju:

- Redzi to mazo puteklju maakoniiti pie horizonta? Tas ir Nenotveramais Dzho!

- Ko, vinsh tik aatri jaaj, ka neviens nevar nokjert?

- Nee, vinsh vienkaarshi nevienam na#$% nav vajadziigs, lai kaads sho kjertu.

------------

Tas attieciibaa par krisiana izbreekto tirgus bābas troksni - ķeriet bitkoinu propogandistu!! Nu nekjer to krisianu neviens un nevajaa, lai kaa shim gribeetos sevi pasludinaat par vajaato revolucionaaru.

Nu abet krisiaana slavas dziesmas narkotiku tirgoshanai lai paliek foruma vadiibas zinjaa.

Galu galaa narkota tak arii alternatiivisms!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Decentralizēts maiņas līdzeklis Bitcoin
PostPosted: Wed Jan 01, 2014 12:26 am 
Offline

Joined: Sat Aug 18, 2012 2:02 pm
Posts: 9
Location: Liepāja-Grobiņa
Kur tirgo pareizo keņepi?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Decentralizēts maiņas līdzeklis Bitcoin
PostPosted: Thu Jan 02, 2014 10:25 am 
Offline
User avatar

Joined: Tue Jun 29, 2010 5:51 am
Posts: 35
Kas tev pret narkotiku tirgošanu? Ments esi? Neviens taču tev nespiež lietot bitkoina infrastruktūru lai varētu izvairīties no valdību algotņiem un banku diktatūras!
Novēlējums pašiem gudrākajiem - krāj savus jevrofaņķikus, pērc makaronus un dziedi slavas dziesmas 4. maija režīmam par paveikto tautas attīstību!
Bet es taču nesaprotu ko runāju, lai runā vēl lielāks tehniskais muļķis: http://www.youtube.com/watch?v=VDO7TDMlxsY


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Decentralizēts maiņas līdzeklis Bitcoin
PostPosted: Sat Jul 26, 2014 9:28 pm 
Offline

Joined: Sat Aug 18, 2012 2:02 pm
Posts: 9
Location: Liepāja-Grobiņa
http://www.tvnet.lv/tehnologijas/nozare ... atbalstami
Konkurenti neviena nepatīk.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Decentralizēts maiņas līdzeklis Bitcoin
PostPosted: Tue Jul 29, 2014 6:00 am 
Offline
User avatar

Joined: Tue Jun 29, 2010 5:51 am
Posts: 35
ievadam viens bauslis no komunisma manifesta: "Centralisation of credit in the hands of the State, by means of a national bank with State capital and an exclusive monopoly."

tālākais jau ir klasika - no TVNET raksta:
Centrālās bankas eksperts norādīja, ka virtuālā valūta «bitcoin» nav oficiāla valūta, kuru kā likumīgu maksāšanas līdzekli emitē un garantē pēc nominālvērtības valstu centrālās bankas, līdz ar to «bitcoin» turētājam nav garantiju, ka viņa īpašumā esošos «bitcoin» varēs apmainīt pret reālu naudu, un tas padara par neiespējamu «bitcoin» lietot kā vērtības mēru, kas ir viena no naudas funkcijām.

Smieklīgi - monopolista apdrukāts papīrs ir reāla nauda, bet algoritmā bāzētas vienības, kurām piemīt VISAS savstarpējās maiņas līdzekļa īpašības, nav reāla nauda?! Nez kapēc ar šo "nereālo" digitālo ne-naudu es varu sev pirkt dmt vai jebko, ko prātam sakārojas?


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 17 posts ] 

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group