Viss ir labi!

It is currently Mon May 20, 2019 6:40 pm

All times are UTC
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Andrejs Kavacis un Baltu senvēsture
PostPosted: Tue Mar 04, 2014 6:51 pm 
Offline

Joined: Mon Jun 11, 2012 1:19 pm
Posts: 1
Labsvakars. Esmu slinks un nedaudz pacitēšu no promocijas materiāliem lekcijām, kuras bija izdevība noklausīties un arī ierakstīt.

Quote:
Šodien lielākā daļa no mums apzinās, ka vēsture nav patiess stāsts par to, kas reiz bijis. Ir dzirdēts, ka vēsture ir rakstīta un ne reizi vien ir pārrakstīta atbilstoši tā brīža varas vajadzībām. Mūsu senču- latgaļu, kuršu, zemgaļu, sēļu, vai vēl sirmākā senatnē skatoties- to mūsu senču, ko šodien saucam par senajiem baltiem, vēsture galvenokārt rakstīta, izmantojot mūsu iekarotāju hronikas un interpretācijas par notikušo. Un dīvaini ir tas, ka ir ļoti maz apzinātu informācijas avotu par pirms kristietības periodu mūsu zemē. Ja pieņem, ka senāki avoti ir apzināti iznīcināti, lai varētu rakstīt savu- iekarotāju vēsturi, tad izpratne par joprojām skolās mācīto vēsturi kardināli mainās.

Pēdējos divdesmit gados ir parādījušies dažādi seno informācijas avotu, arheoloģijas, arheolingvistikas pētījumi, kuri mūsu vēsturi izgaismo pavisam citādāku. Viens no šādiem pētniekiem ir Andrejs Kavacis, kurš savu ar dažādiem faktiem pamatoto skatījumu ir apkopojis grāmatā "Baltu senvēsture". Pētījums aptver ļoti senu laiku. Sākot ar vairākus desmitus tūkstošus gadus senatni, līdz jau detalizētāk pēdējos desmit tūkstošus gadus. Viņa secinājums- vēsture ļoti precīzi atspoguļo to, kas notiek tagad, mūsdienās.

Mums ir tiesības ne tikai uz Abreni, bet pat uz zemi no Atlantijas līdz pat Klusajam okeānam - uzskata Andrejs Kavacis. Viņa devums - grāmata "Baltu senvēsture". Lat­vi­jas vēs­tu­re tiek ne­žē­lī­gi krop­ļo­ta, mū­su sak­nes tiek slēp­tas un zi­nāt­nie­ki tē­lo muļ­ķus.

Tas, ka sanskrita tekstos par āriešu dzimteni tiek uzskatīti galējie Ziemeļi, kur tieši virs galvas spīdēja Ziemeļzvaigzne un atradās Lielais Lācis, nav pretrunā ar antropologu datiem, jo tur attēlots baltu atlikuma saglabāšanās reģions pēc pēdējās lielās kosmiskās katastrofas un vispasaules ūdensplūdiem, kad aptuveni 10 000 gadus pirms mūsdienām viss atsākās no gala. Tika izveidota Kūru lielvalsts, kas atguva globālu varu un ietekmi pār visu pasauli.

Rakstību baltu tautas pazina jau pirms 15-17 tūkstošiem gadu. Tas, ka baltu tautām bija sava rakstība, rakstītāji un lasītāji, ir neapstrīdams fakts. Ir saglabājušies seno prūšu rakstu paraugi un arī seno latgaļu rakstu zīmes, kam ir daudz līdzības un arī zināma atšķirība. Rakstītprasme bija pietiekami izplatīta. Rakstu pratēji bija ne tikai priesteri, burtnieki, zintnieki, bet arī labieši, tirgotāji un citi. Tieši tāpēc ne tikai buramie vārdi, bet arī ārstniecības receptes bieži tika pierakstītas šifrētā veidā. Pazina arī slepenrakstu. Tam izmantoja vaska tāfelītes.


Kopumā interesanti, un sniedz mazliet citādu skatu uz to, no kā tad tā vēsture varētu būt veidojusies. Ko vajadzētu atcerēties klausoties ierakstu un šķirstot pēdēefus - tas ir tikai viena konkrēta cilvēka viedoklis par iespējamo vēsturi un tās attīstību. Papildus noskaņu piedod fakts, ka cilvēks savā aktīvajā darba mūžā ir bijis prāvests.

Novembra un Marta lekcijā ir lietas kas atkārtojas, tajā pašā laikā ir arī pietiekami daudz atšķirīgu lietu.

Tāpat nevajadzētu domāt ka senie balti esam tikai mēs, šīsdienas Latvijas iedzīvotāji.

Audio kvalitāte ir tāda, kāda ir rakstot ar diktafonu telpā, kurā čabinās padsmit cilvēku. meh.

Un tagad, pats galvenais, visvisādi faili (sakam paldies Kim Dotcom):
26.novembra lekcijas 1.daļa (269MB, MP3) un 2.daļa (88MB, MP3).

1.marta lekcijas 1.daļa (197MB, MP3) un 2.daļa (268MB, MP3), kā arī izdales materiāli (8MB, PDF), kuri būtu relevanti arī 26.novembra lekcijai.

Andrejs Kavacis, "Baltu Senvēsture" (5MB, PDF), izdevniecība "Vieda". Pieejama arī Aisbergs mājas lapā.

Mazliet par to pašu tēmu no YouTube, sākumā ir par politiku un tādām lietām, tāpēc ar nobīdi.

N.B. Ķopīraits neeksistē, jo lekcijas bija brīvi apmeklējamas un Kavacis vairākkārt pauda vēlmi šīs zināšanas dot tālāk.

_________________
"NASA invented thunderstorms to cover up the sound of space battles." -Conspiracy Keanu


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group