To ka var krāsnī iemūrēt čūsku, kas karsē ūdeni gan priekš bolera gan apsildes sistēmas takā ir skiadrs. Arī tas, ka ievērojot pareizos augstumus sistēma darbojas pati bez papildus šukņiem. Bet man gribētos uztaisīt tā, ka ir ne tiekai divi izvadi - boilers un apkure, bet arī divi sildošie elementi - plīts un apkures katls.
Doma ir sekojoša... māja sanāk kalniņā. Mājā ir krāsniņa ar ko var taisīt ēst un sasildīt ūdeni boilerim un apkurei. Tāpat mājās ir arī kamīns, kura siltuma enerģiju arī var ismantot tam pašam nolūkam. Papildus visam šim ir klasiskais apkures katls, kas atrodas ārpus mājas savā mazā būcenītī. Trubas no tā iet uz māju ieraktas zem zemes droši vien tanī pašā 1,5m dziļumā un droši vien izolētas. Pieņemu, ka ventilācijas trubas var laist netālu no šīm trubām lai ziemā ienākošais gaiss uzsiltu vēl vairāk. Tā kā mājā nedzīvošu pastāvīgi, kā arī lai ekonomētu vietu mājās un nenāktos visus šmucīgos apkures darbus darīt iekša un arī no ugunsdrošibas viedokļa uzskatu ir praktiski to apkures katlu taisīt atsevišķā ēkā. Tur arī vieglāk uztaisīt lielu pievades tvertni kā ari palūgt kaimiņam, lai tas atnāk un pieber dedzināmo, ja nu galīgi nesanāk aizbraukt kādā ziemā pārāk ilgi.
Nu lūk, tad jautājums mazliet no tehniskās puses. Kādiem ir jābūt slīpumiem un augstuma starpībām, lai tā cirkulācija oritētu kā pienākas un nekas neuzvārītos un nepārsprāgtu. Tāpat lai visas plūsmas regulētos pareizajā virzienā un viena otrai netraucētu, jo kuranāt var sanākt visdažādākajās kombinācijās. Noteikti katram segmentam (telpai) jāliek savs regulators. Varbūt kāds var piemest kādu shēmu?!
Papildus jautājums ir kā apsildīt otro stāvu. Vai ar silto gaisu, ja atsevišķi gaisa trubas izvelk gar skursteni. Cirkulācijas sūkņus nevēlos. Gribu lai no elektrības ir atkarīgs tikai apkures katls un ja tās nav tad viss pāŗejais notiek tāpatās.
Šogad varētu sanākt rkaties un tad pie viena gribas izrakt visas nepieciešamās tranšejas visām trubām utt. būtu svarīgi šo saprast.
_________________ Tu galvenais dzīvo - pārējo nopirksim
|