Viss ir labi!

It is currently Wed Dec 13, 2017 8:31 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 
Author Message
 Post subject: lidojošais putekļusūcējs
PostPosted: Sun Apr 03, 2016 11:39 am 
Site Admin

Kaut kad ienāca prātā interesants domu eksperiments.
Kas būtu, ja mums būtu disks, vienkārši ripa kā monēta ar gludu virsmu un diametrā teiksim uz pus metru. Tagad iedomājamies, ka šis disks griežas līdzīgi kā plate vai kompaktdisks. Ja tas sāk griezties aizvien ātrāk un ātrāk. Kas nez notiks ja teorētiski sasniegsim miljons apgriezienus vai vairāk. Pirmais jau tas, ka gaiss dēļ griešanās tuvu diska virsmai tiks izsviests uz diska ārējo malu un prom no tā dēļ centrbēdzes spēka. Tas tā notiks virzienā no centra uz ārējo diska malu un notiks uz abām diska virsmām, gan augšējās, gan apakšējās, pieņemot, ka disks mums priekšā stāv horizontāli, paralēli zemei. Tātad iznāk situācija, ka no augšas un apakšas pa centra daļu mums uz disku nāk gaiss klāt, bet ar virsmu tiek izgrūsts uz āru pa perimetru. uz visām pusēm. Sanāk kaut kas līdzīgs Teslas turbīnai ar vienu disku. Bet tā kā mums ir simetrisks disks, tad pūtiens no augšas un apakšas būs vienādā stiprumā, jo abi virsmas laukumi ir vienādi un apgriezieni arī. Kā panākt situāciju, kad pūtiens no vienas puses ir lielāks un ir kaut kāda asimetrija un līdz ar to arī kustība? Coanda efekts mums nāk palīgā, ja diska malas noliecam teiksim uz leju, līdzīgi kā tas ir ar frisbija disku. Tad tā gaisa plūsma, kas nāk no augšas un izpūšas uz sāniem, tiks noliekta kaut kādā mērā uz leju, jo gaisam patīk kustībā pieķerties pie virsmām. Te jau sanāk asimetrija un potenciāla kustība. Ja tagad vēl visu pārējo diska ģeometriju pielāgo tieši šīs plūsmas veicināšanai, tad pa manam sanāk kaut kas līdzīgs zemāk redzamajam zīmējumam.

Image

Ja mums ir šādas šķērsgriezuma formas objekts un tas griežas, būtu jāvar novērot gaisa kustību līdzīgi kā zemāk redzamajā zīmējumā tie apļi (virpuļi), tikai, protams, vairāk vērsti uz leju un asimetriski.

Image

Vēl var pafilozofēt par citiem efektiem, kas potenciāli varētu rasties, lai cik arī neticami. Ja palasām Searla piedzīvojumus ar viņa lidojošajiem magnētruļļu diskiem, viņš minēja, ka bijusi komiska situācija ar eksperimentālu disku, tiklīdz tas sasniedza kaut kādus apgriezienus, tas sāka mirdzēt zilās un rozā gaismās, tālāk tas pats esot turpinājis uzņemt apgriezienus un beigās norāvies no ass un iztriecies cauri šķūņa jumtam. Viss kas jau var būt. Bet man šie efekti likās interesanti, jo, piemēram, strādājot ar smilšu strūklas aparātu vai jaudīgu putekļu sūcēju, kad darba gaitā miljoniem daļiņu skrien cauri platsmasas/gumijas caurulēm un bieži vien, ja ir pareizie apstākļi var labi norauties ar teju 5cm garām statiskās elektrības dzirkstelēm. Tātad gaisā esošās daļiņas var uzlādēt virsmu, ja lielā ātrumā traucas tai garām. Tātad pie pietiekami lielas gaisa plūsmas mums ir potenciāls augstsprieguma avots. Pie tam, paredzu, ka pie milzīgiem apgriezieniem tā gaisa plūsma varētu būt tik liela, ka visas daļiņas jau tik ātri tiek izsviestas no diska tuvuma, ka nemaz tam nepieskarās un veidojas pazemināts spiediens. Pie tik lieliem hipotētiskiem apgriezieniem, iespējams var panākt pat daļēju vakuumu, kas statisko dzirksteļu izlādi var padarīt "pūkaināku" līdzīgi kā šinī bildē:
Image

Tur ir divi elektrodi, viens cilindrisks un otrs kā stienis cilindra vidū. Uz tiem tiek padots augstspriegums un no telpas izsūknēts gaiss. Šo eksperimentu veicot var labi novērot, ka bez vakuuma tā dzirksteles izlāde ir kā diegs, maza un šaura dzirkstele. Taču, tiklīdz spiediens krītas, dzirkstele tiek izplesta līdz pie vakuuma šī izlāde ir apņēmusi visu elektrodu virsmu. Paliek interesanti, bet par to vēlāk.

Respektīvi tika izvirpots attiecīgas formas asimetrisks koka disks un uzlikts tas uz ass, lai šādu konstrukciju varētu iespiest vertikālajā urbjmašīnā un griezt ap asi dažādos ātrumos.

Image

Image

Plūsmas vērošanai izvēlējāmies izmantot sauso ledu ūdenī, kas rada blīvus co2 miglas mutuļus. Izmēģinājām arī griezt disku ūdenī, dēļ lielāka blīvuma un iespējamiem novērojamiem efektiem. Šinī gadījumā lējām ūdenim klāt luminiscējošu šķidrumu UV gaismā, cerībā novērot virpuļus un plūsmas.

https://www.youtube.com/watch?v=wfDFPflZQ5A
https://www.youtube.com/watch?v=edJWMavaVlU

Ar dūmiem labi šad tad varēja redzēt augšupejošās plūsmas no diska malas, šad tad arī lejupejošās. Tātad plūsmu tiešām ietekmē šāds izliekums. Ienāca prātā izmantot sākumā frisbija disku. Jo tik interesanti skatīties kā frizbijs ātri krīt zemē ja nav kaut nedaudz iegriezts. Bet tiklīdz to pareizi iegriež, tas ļoti stabili un daudz lēnāk krīt zemē. Domājams, ka daļa no šī efekta ir tieši dēļ coanda efekta. Tāpēc tika uztaisīt ātrais testa dampis, lai nomērītu, vai šāds rotējošs disks pats par sevi veido kaut kādu cēlējspēku. Izmantojām radiomodeļu elektromotoru pie kura piemontējām frisbiju un iekarinājām visu šo uzparikti atsperēs un uzlikām uz svariem. Zemāk var redzēt kā tas izskatījās.

https://www.youtube.com/watch?v=x9YwXWHpQsY
https://www.youtube.com/watch?v=9C3sv5slHhI

Novērojās gana spēcīga gaisa plūsma, bet tā nebija vērsta tieši uz leju, bet gan kaut kādā noteiktā leņķī. Sanāca, ka liela daļa gaisa tika vēl joprojām pūsta prom uz sāniem nevis apliecās apkārt diska apaļajām malām un noliekta uz leju. Prasījās šim rotējošam diskam apkārt kaut kāda struktūra, kas novirzītu gaisu uz leju. Tā nu sākās eksperimenti ar skeleta struktūrām šādam rotējošam diskam. Sākumā tika izmantots plāns kartons un konstrukcijas no tā.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Ar papīra konstrukcijām vēl nebija pietiekamas prasmes apieties un ko jēdzīgu uzbūvēt, konstrukcijas bija smagnējas. Īsti nemācēju skeletam paneļus pielīmēt, lai nosegtu visas virsmas. Gribējās visu uztaisīt tā, lai var tik izgriezt un salikt kopā ar pāris pilieniem līmes vienā vakarā, bet ar toreizējo pieeju šādu konstrukciju uztaisīt bija pagrūti. Arī atsperu konstrukcija nebija tā labākā metode kā stabilizēt disku, jo pie nevēlamām rezonansēm disks varēja sākt raustīties korpusa iekšienē un skārties klāt skeletam radot bojājumus. Nepieciešama cietā sakabe.
Vēlāk tika iegādāts lētais Velleman 3d printeris. Domāju, ka ar to nu gan darbs ies vieglāk. Tāpēc lēnām zīmēju dažādus 3d modeļus kā man likās būs labāk.

Image

Image

Image

Tomēr izrādijās, ka ar lēto 3d printeri es īsti nespēju izdrukāt daudz lietas, kas man būtu vajadzīgas, piemēram, liektas virsmas, kas pārsniedz 45 grādu leņķi attiecībā pret pamatni. Jo tad plastikāta pavedieni pārkarās pāri malām un krīt lejā, viss vējā. Protams, ir iespējas iestrādāt balsta sistēmas tam visam, bet nekas jēdzīgs man nesanāca, kvalitāte virsmai pēc tam bija ievērojami jāuzlabo. Tāpēc nolēmu taisīt nevis vienmērīgi liektas virsmas, bet gan taisnas un koniskas, lai nav vajadzīgas balstu sistēmas. Vismaz pieredzi varēs iegūt un pavērot kā uzvedas motors ar šādiem rotoriem, kāds ir smagums ko tas spēj iegriezt, kā ir ar motora dzesi utt. Tāpēc nācās rasējumu pielāgot printera iespējām. Ideja tāda, ka pa augšu gaiss nāk iekšā, ar rotējošo noliekto disku, kas atrodas starp augšējo ārējo čaulu un rotora pamatni, tas gaiss tiek izdzīts uz sāniem un lejā atkal sakopots kopā, vienlaicīgi vēl to arī iztaisnojot tā, lai vējš laukā pa apakšu nāktu tikai virzienā uz leju, nevis daļēji uz sāniem, kā tas bija ar frisbiju.

Image

Tā kā printera max printēšanas izmēri ir 20x20x20cm, sākumā pamēģināju vai nevar šādu rotoru vai kaut ārējo čaulu izprintēt no vairākiem segmentiem, kurus vēlāk sakausēt kopā. Tas ļautu printēt mazākas daļas, bet veidot no tām lielākus objektus. Tomēr rezultāti nebija pārāk iepriecinoši un nācās vien strādāt ar max izmēru 20x20cm.

Image

Zemāk pirmais printētais rotors. Tas puļķis tur vidū viegli uzmaucas uz motora ārējās virsmas, kas arī griežas. Caurumiņi pie pamatnes nepieciešami, lai caur motoru plūstu gaiss un tas tiktu dzesēts. Pretējā gadījumā tas ātri uzkarst un termoplastikas rotors sāk deformēties.

Image

Image

Paspēlējos arī ar augstsprieguma lamelēm uz diska, līdzīgi kā whimshurst mašīnās.

Image

Image

Rotors uz motora un pamatnes.

Image

Image

Ārējā augšas čaula.

Image

Apakšas gaisa savācējs ar iztaisnošanas lamelēm.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Rotora pamatne/motora aizargs

Image

Image

Gatavs setups. Tomēr šeit ļoti pietrūka sekundārā gultņa augšējās ārējās čaulas vidū, kas stabilizētu rotoru. Tāpēc augšas čaula bija jāveido no jauna.

Image

Image

Kopā iznāk šādi:

Image

Image

Te ir testa iegrieziens.

https://www.youtube.com/watch?v=nxr42HSNF0o

Vējš labs, bet ne tas ko gaidīju, prasās pēc lielāka rotora virsmas laukuma. Izmēģināju dubultrotoru kā sekojošā bildē.

Image

Image

Pūtiens ievērojami labāks, tomēr ņemot vērā rotora svaru, izdevīgi tas nav. Tomēr gribējās šo izpētīt sīkāk. Virsmas laukumu nolēmu palielināt izmantojot rotora vietā Teslas turbīnas diskus no tērauda. Tas tikai testam, jo svars ir neadekvāti liels.

Image

Te testa grieziens

https://www.youtube.com/watch?v=HNkzQzvxZik

Var redzēt, ka žirosopiskais efekts ir gana ievērojams. Pūtiens arī gana labs, bet nevaru neko sīkāk pateikt, ir jātaisa kaut kāds rotoru testēšanas setups, kur es varētu paļauties uz mērijumiem nevis sajūtām. Lai nomērītu Teslas tipa turbīnas datus un redzētu kaut kādas sakarības, tika izveidots testēšanas se3tups ar diviem šķīvjiem kā zemāk var redzēt. Viens no tiem griežas un tiek uzmontēts uz motora, otrs stāv statiski un tam ieplūdē tika pielikts vēja ātruma mērītājs. Tad pie dažādiem motora apgriezieniem un disku attāluma vienam no otra, tika pierakstīti rādījumi. Secinājums bija tieši tāds pats kā citiem cilvēkiem, kas strādājuši ar Teslas turbīnām - jo lielāks ātrums - jo labāk, jo lielāks virsmas laukums - jo labāk, jo mazāka atstarpe starp diskiem, jo labāk.

Image

Image

Image

Sāku spēlēties ar cita tipa rotoriem, līdzīgi kā putekļu sūcējos. Secināju, ka ar šāda tipa konstrukcijām arī pašu korpusu var labi izveidot un nav nepieciešams tā nomocīties kā iepriekš. Tāpēc tika strādās pie korpusa izveides prasmju nostiprināšanas strādājot ar papīru.

Image

Image

Pirmie kucēni slīcināmi

Image

Image

Lēnam sanāk krietni labāk. Konstrukcijas ļoti izturīgas attiecībā pret svaru.

Image

Image

Image

Image

Šķērsgriezums

Image

Skelets

Image

Visu beidzot arī rotorus sāku šādā pat veidā veidot un esmu patīkami pārsteigts patreiz par šāda papīra rotora izturību un ģenerēto gaisa plūsmu.

Image

Image

Image

Darbs turpinās.

Profile  

Post subject: Re: lidojošais putekļusūcējs
PostPosted: Tue Apr 05, 2016 9:42 am 

Jetijs wrote:
Tomēr izrādijās, ka ar lēto 3d printeri es īsti nespēju izdrukāt daudz lietas, kas man būtu vajadzīgas, piemēram, liektas virsmas, kas pārsniedz 45 grādu leņķi attiecībā pret pamatni. Jo tad plastikāta pavedieni pārkarās pāri malām un krīt lejā, viss vējā. Protams, ir iespējas iestrādāt balsta sistēmas tam visam, bet nekas jēdzīgs man nesanāca, kvalitāte virsmai pēc tam bija ievērojami jāuzlabo.

Kādu programmatūru izmanto printēšanai?
Varu pakonsultēt par 3D printēšanu. Pārkarēm jāliek suporti, nav nekas traks. Ja esošais softs neļauj uzlikt labus suportus, tad tos var uzrasēt pats kopā ar detaļu. Ja iznāk sliktas malas, samazini printēšanas ātrumu. Ja tas arī neder, tad ir variants printēt no ABS plastmasas un pēc tam ielikt acetonā. Lūk piemērs:
http://blog.reprap.org/2013/02/vapor-tr ... parts.html
Viss sīkāk ir šeit:
https://www.simplify3d.com/support/prin ... leshooting

Ideja man patīk, gaidu rezultātus :)

Profile  

PostPosted: Tue Apr 05, 2016 10:44 am 
Site Admin

Čau.
Izmantoju Repetier un Slicer softu, esmu ar to pieradis strādāt. Šim primterim ir pulka citu konstrukcijas problēmu, kā jau lētucim. Piemēram, Z ass uz augšu ceļas tikai no vienas puses ar vītņu stieņa palīdzību, otrā pusē tikai gultnis uz vadulas. Tas liek Z asij taisīt gļukus - horizontālas līnijas, kad slāņi uz katru 3-5 slāni nedaudz nobīdās un šī nobīde ir tieši tik liela cik attālums starp šī vītņu stieņa gropēm, tas viss tulkojās uz kvalitāti. Arī pats ekstrūders oriģināli ir švaki uztaisīts, nedaudz par daudz pievilksi nozzli un un nolauzīsi vītni. Bezmaz vai dinamometrisko atslēgu vajag. Ja nolauž - pērc jaunu un centies nesalauzt. Oriģinālais ekstrūders nenormāli dārgs salīdzinājumā ar lētajiem ķīniešiem. Tāpēc beigās uzliku ķīniešu ekstrūderi ar labāku konstrukciju un iet uz urrā, tik nedaudz bija nepieciešams pārbūvēt stiprinājumus. Lai nu kā, pēc visa tā pentera secināju, ka 3d printējums sākuma modeļiem ir daudz par smagu, sanāk tādi resni tītari nevis slaidas bezdelīgas, bet nu pieredzi jau tāpat var iegūt un tās nekad nav par daudz. Tagad man būtu jāuztaisa rotoru testēšanas setups. Esmu sapratis, ka šāds radiovadāmais motors kāds man ir, nav īsti piemērots manām vajadzībām, jo Teslas turbīnas tipa rotoriem ir nepieciešami lieli apgriezieni ar salīdzinoši mazu griezes momentu, jo lāpstiņas ir paralēlas gaisa plūsmai un nav liela pretestība griešanās virzienā. Bet šie motori kā likums paredzēti propelleriem un tur tiek izmantots lielāks griezes moments un mazāki apgriezieni. Šādam motoram pie pilnas jaudas ar parastu propelleri būtu jāvar pacelt ap kilogramu svaru pie max jaudas. Cik saprotu, tad kontrolierim ir jāspēj motoru nobarot ar līdz 30A max strāvu, iespējams, ka tā ir impulsa strāva) neesmu pārāk izglītots šinī jomā. Cik skatos uz barošanas bloka, tad ar putekļusūcēja rotoru var izspiest max 7A pie 11.5V. Teslas turbīnas tipa rotors sasniedzot max apgriezienus ēd tikai ap 2-3A strāvas, tas nozīmē, ka motora potenciāls nevienā gadījumā visticamāk netiek pilnībā izmantots. Un lai izspiestu maksimumu no Teslas turbīnas tipa rotora, tas jāpalielina izmēros vai jāpalielina disku skaits. Tāpēc, pirms taisīt kaut ko tālāk būtu jāsaprot kāds rotors dod vislielāko pūtienu, kāda pieeja labāk strādā. Jāstrādā pie rotora testēšanas uzpariktes.
:35:
Starp citu, paldies, tas trouble shooting guide ir labākais kādu esmu redzējis ar visiem vizuālajiem piemēriem :)

Profile  

PostPosted: Tue Apr 12, 2016 1:51 pm 

Jetijs wrote:
Un lai izspiestu maksimumu no Teslas turbīnas tipa rotora, tas jāpalielina izmēros ...

Vai neesiet domājuši paeksperimentēt ar šūnu poilikarbonātu? To var dabūt līdz 2.1m platumam. Tur ir nopērkams kautkāds "strong" tipa.
http://www.kviller.lv/Polikarbonats/Spolik.html

Bet finieris, tas pa smagu?

Profile  

PostPosted: Tue Apr 12, 2016 6:43 pm 
Site Admin

Uztisiju lielaku spaarnu formu, jaapbeidz un jaauzliek rotors tad redzees kaa straadaas.

Image
Image

Tikmeer dazu testa rotoru test video:

https://www.youtube.com/watch?v=EZrHa33B6h4
https://www.youtube.com/watch?v=-MJhlyA0x9U
https://www.youtube.com/watch?v=Tkjd82McgoY

Profile  

PostPosted: Wed Apr 13, 2016 2:41 pm 
Site Admin

Vēl pafilozofējot, ienāca prātā doma. Ja paskatās kā strādā virtuļu pūšamais, kas ar vienkārša mehānisma palīdzību var radīt gaisā vortex, jeb virpuļu kustību, kā tas redzams šeit:

Image

Tad tā vien izskatās, ka šādi veidota gaisa plūsma daudz ilgāk notur savu spēku. Ja, piemēram, man ir ventilators, kas pūš uz sveci no pāris metru attāluma, tam būs grūtības to nopūst, būs nepieciešama liela jauda. Pie kam, jo tālāk svece, jo jaudas vajadzība pieaug kvadrātiski. Savukārt, ar salīdzinoši nelielu jaudu izveidojot šādu virpuli, to var novadīt lielā attālumā un to sveci beigās nopūst. Te es veicu dažus eksperimentus ar šo fenomenu:
https://www.youtube.com/watch?v=XkUVDL5HGwQ
https://www.youtube.com/watch?v=2EfxCmhEZl4

Esmu pārliecināts, ka uz šādu virpuli galda svari noreaģētu no paliela attāluma, savukārt parasts pūtiens neizveiktu nekādas izmaiņas. Labums, ka šādu virpuļu veidošanas sistēmu viegli var implementēt esošajā rotoru dizainā. Tik jāņem palīgā air raid siren konstrukciju tb ja mums ir rotors ar katru otro aizvērtu segmentu un pretī mums ir attiecīga siena ar katru otro aizvēru segmentu, tad sanāk, ka gaiss ar centrbēdzi tiks spiests uz rotora ārējo perimetru, ja šinī brīdī pretī būs siena, tad gaiss tiks spiests pret to un kustība samazināsies uzturot spiedienu. Tiklīdz siena atvērsies, jo rotora un statora lāpstiņas sakritīs, tā viss tas uzkrātais gaiss ar visu spiedienu vienā mirklī mēģinās izbliezt to laukā impulsa veidā, tā radot virpuli. Rekā strādā air raid sirēna:
https://www.youtube.com/watch?v=XAfvOjdZpkg

Varbūt šādā impulsu veidā var iegūt lielāku cēlējspēku. Tas jāpārbauda.

Profile  

PostPosted: Sun Apr 17, 2016 3:05 pm 
Site Admin

https://www.youtube.com/watch?v=-MJhlyA0x9U

https://www.youtube.com/watch?v=Tkjd82McgoY

No iepriekseejiem video var redzeet, ka tas testa diegs, kas tiek tureets rotoram tuvumaa nemaz nepliivo radiaali uz aaru, bet gan gana sliipaa lenkii. Pazagu idejas no puteklu suuceeja motoriem. Var redzeet, kavini so probleemu risina ar speciaalas formas gaisa savaaceeju/iztaisnotaaju:

Image

Taa nu tagad meeginu liidziigu taisnotaaju uztaisiit savai sisteemai:

Image

Ja disks rotee un shaadu iztaisnotaaja segmentu tuvinu tam klaat, ieveerojami izmainaas rotora skanja. Tas jau par kaut ko liecina

Profile  

PostPosted: Sun Apr 17, 2016 6:39 pm 
Site Admin

raptors wrote:
Vai neesiet domājuši paeksperimentēt ar šūnu poilikarbonātu? To var dabūt līdz 2.1m platumam. Tur ir nopērkams kautkāds "strong" tipa.
http://www.kviller.lv/Polikarbonats/Spolik.html

Bet finieris, tas pa smagu?

Struktureetais polikarbonaats buutu izmantojams, ja buutu iespeeja to cnc veidaa sagriezt, bet veel jo vairaak saliimeet, nezinu neko kas var saliimeet polikarbonaatu, bet kaut kaadas skruuves un liistes visu padara sarezgiitaaku un smagaaku.
Finieris toc buus par smagu, pie tam nepiecieshams tad buus laazergrieshanas pakalpojums. Ar to atkal probleema, ka laazera pakalpojums tad nepiecieshams uz ilgaaku laiku, jo reti kurs dizains iznaak ar pirmo reizi, vienmeer kaut kas jaapiesliipee un jaapalabo un nevar katru dienu braukaat peec pakalpojuma. Bet nu laazers buutu pats labums, jo tad man nav problemas ar materiaalu biezumiem. Ploteris nevar izgriezt vairaak par 0.5mm biezu kartonu. Bet ribaam ar to ir par maz, gan stipriibas, gan biezuma zinjaa, man jaaliimee divas vienaadas detalas kopaa, lai ieguutu biezumu un tas ir ilgaakais shaadaa dizaineeshanas procesaa, iipashi ja runa iet pae lielaakiem diametriem par 30cm. Laazers vareetu uzreiz izgriezt ribas no biezaaka materiaala. Ploterim arii probleema taada, kapaaraak mazas spraugas un cauruminjus izgriezt nevar, jo tad nazis veicina kartona atslaanjoshanos un mazie krikumi saiet naza tureetaajaa un to noblokee, lai gan taa izskataas tomeer tiiri papiira vaina. Nu esmu nedaudz iestreedzis.

Profile  

PostPosted: Tue Apr 19, 2016 1:48 pm 

RTU būvniecības fakultātē ir lāzergriezējs. Bet tas griežamais laukums ir kādi 60cm*100m apmēram. Viņš griež plastmasu un finieri. Bet finieri tikai līdz 6mm biezumam, biezāku vai nu viņš nevar vai sāk degt. Tas aparāts maksājot ap 30000, bet esot arī mazāki un lētāki.
To polikoarbonātu drosvien varētu ar lāzeri sagriezt mierīgi, viņam taču tukšumi pa vidu. Domāju ka ar RTU zinātnes vārdā varētu sarunāt kādu griešanu :)
Bet pie sava CNC nevari piemontēt lāzera lēcu no DVD rakstītāja? Nezinu protams cik viņš jaudīgs būtu. Ja kas man ir daži DVD rakstītāji, kurus varu tev uzdāvināt:)

Profile  

PostPosted: Fri May 06, 2016 10:53 am 
Site Admin

Čau.
Lāzerdiodēm ir gana maza jauda, tās der tik cik varbūt gravēšanai, diemžēl nopietnu neko ar to neizgriezīsi, pat plānu kartonu. Bet nu problēma ir atrisināta, par ko liels paldies man jāsaka lietotājam ellnino, kurš man ar griešanu izlīdzeja, co2 lāzers ar 150w jaudu (ja nemaldos) vot tas ir spēks, ņem ļoti daudz ko, pat ļoti biezus finierus ar vienu piegājienu. Rezolūcija arī krietni labāka kā ploterim. Un, protams, ātrums. Tā nu tapa jauns dizains. Pagaidām gan tikai skelets.

Image
Image
Image

Ir sīkas kļūdas ar šķērsribu garumiem kā rezultātā šis modelis būs jāpārtaisa, tomēr tika gūta liela pieredze un atklāts daudz kas lieks. Nākamais būs precīzāks un apmēram 2x vieglāks.

Profile  

PostPosted: Mon May 09, 2016 7:40 pm 
Site Admin

Izveicu nelielu eksperimentu. Mums ir plakans kartonas disks ar caurumu viduu pa kurienu uz augsu tiek puusts gaiss. Mums ir tieshi taads pats otrs disks, tikai bez cauruma viduu. To uzliekam uz iepriekshmineetaa diska un skataamies kas notiek. Augsheejam diskam gan jaabuut kaut nedaudz, bet ieliektam, kaa bljodinja. Vareetu padomaat, ka gaiss, kas naak no apaksheejaa diska viduu esoshaa cauruma, vienkaarsi nopuutiis to augseejo disku nost, bet nee. Tas auhseejais disks ne tikai staav savaa vietaa, bet pat tiek notureets tajaa un centreets. Video buus labaak saprotams:

https://youtu.be/7Oqv5V518bQ

Internetaa maz info par so eksperimentu vai arii es vienkaarsi nemaaku atrast. Apaksaa ir sakopota skopaa info par sho un jaasaka, ka shaada gaisa kustiiba man saak atgaadinaat Shaubergera repulsine aparaatu. Rodas iespaids, ka tur liidziigaa veidaa tiek padots gaiss, tikai abi diski ir speciaali pielaagoti shaadai gaisa kustiibai.

Image

To, ka manaa eksperimentaa tas gaiss tur tiesaam veido koncentriskus spiediena un pazemitaata spiediena gredzenus, paarliecinaajos izveicot sho pashu eksperimentu ar maziem cauruminjiem ietaisiitiem liinijaa no centra uz aareejo perimetru. Peec taustes var sajust, ka tuvaak centram no caurumiem ir puutiens, tad taalaak uz aarmalu ejot ir apgabals, kur vispaar gaisa pluusmu no caurumiem nejuut. Un attieciigi virzoties taalaak ir atkal sajuutams puutiens no caurumiem, tad atkal ne un tad jau ir pienaacis aareejais perimetrs. Es arii meeginaaju sho efektu padariit redzamaaku, lai var nobildeet. Izmantoju duumus no viiraka kocinjiem, tomeer tas gaisa apjoms ir tik liels, ka duumi aatri ar to sajaucas un paliek nemanaami. Tomeer reizeem iznaak uzkert briidi, kad ljoti labi var redzeet, ka dazos caurumos tie duumi tiek vilkti ieksaa, bet pa citiem puusti prom. Jaapadomaa cita metode, kaa to smuki vizuaali noveerot. Starp citu, shim efektam buutu jaastraadaa arii uudenii. Varbuut kaut kaadi smalki spiiguljputeklji uudenii vareetu liidzeet? Rodas paaris idejas kaa shos efektus izmantot.
pagaidaam tikai interesanti.

Profile  

PostPosted: Tue May 10, 2016 10:58 am 

Quote:
Jaapadomaa cita metode, kaa to smuki vizuaali noveerot.

Varbūt var ņemt fosforizējošus dūmus un filmēt vājā apgaismojumā?
Mazos gabaliņos sagrieztas sērkociņu kastītes malas (tās uz kurām uzšķiļ sērkociņu) sajauktas ar tabaku (cigaretes iekšām), smēķējot dod fosforizējošus dūmus. Par veselību atbildiet paši :)

Profile  

PostPosted: Wed May 11, 2016 5:31 pm 
Site Admin

Shaubergers domaaja, ka shaadi ir labi
Image

Profile  

PostPosted: Sat Oct 08, 2016 9:31 pm 

Vai ir kādi jaunumi par lidojošu putekļu sūcēju?

Profile  

PostPosted: Fri Aug 25, 2017 10:51 am 

Labs! :kacok: Cik ilgā laikā tagad tādu varētu uztaisīt?

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 

All times are UTC