Viss ir labi!

It is currently Wed Aug 17, 2022 1:30 pm

All times are UTC
Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Dzīvojamais kubs
PostPosted: Sat May 14, 2016 7:56 pm 
Offline

Joined: Sat May 14, 2016 6:57 pm
Posts: 1
Čau.
Šis topiks ir kā mana dienasgrāmata, plānotājs dzīvojamā Kuba būvniecībai.

Īsumā storijs tāds - man vajag sev uzbūvēt mājiņu, kurā tad varēšu nodoties studēšanai un gulēšanai gan vasarā, gan ziemā tā, lai būtu silti. Tajā nevajag tualeti, dušu, ēdiena gatavošānai nepieciešamās lietas - ūdens pievadu utt. Aiziet uz WC, dušu un sataisīt paiku varu aiziet uz "mājām", kas ir 50m attālumā no vietas kur plānoju novietot savu Kubu. Vienīgais sākumā jāpievada elektrība, bet tam ir risinājums - 3 fāzu nozarkaste garāžā. Šis dzīvojamais kubs būs kā starta punkts - dabā esošs, praksē pārbaudīts risinājums nopietnas mājas būvniecībai. Šobrīd dzīvoju 70m2 lielā dzīvoklī un man tas ir pārāk daudz telpas, kura ir jāapsaimnieko. Pilnīgi neredzu nekādu vajadzību tādai platībai, kuru jāmīl un par kuru jārūpējās. Man tas ir par daudz un to es sapratu, kad sāku remontēt tajā dzīvoklī virtuvi. Plus kad ziemā jākurina un tāds kvantums malkas aiziet, tajā brīdi vispār liekas, ka visi mati no galvas jārauj ārā. :)

Izmēri dzīvojamai iekštelpai;
- 2x2x2m

Prasības Kubam;
- ergonomisks
- mazs
- lēta būvniecība
- noturīgs pret dabas pārbaudījumiem
- apkures izmaksas ne vairāk par 10 EUR/mēn tā, lai telpas temperatūra ir 20 C grādi iekšā pie -15 C grādiem ārā

Tas ir mērķis, kas jāsasniedz. Manā skatījumā jau tie 10 EUR/mēn. ir daudz, labāk tad nokrāmēt kaut vai ar 1m biezu izolācijas slāni, nekā maksāt tādu ciparu. Tīri idejiski uz sajūtām balstoties esmu izvēlējies tik mazu to apdzīvojamo telpu tieši apsaimniekošanas izmaksu dēļ. Jāskatās, jādomā un jārēķina tad vai ir iespējams ierāmēt izmaksas tādos apmēros vai nē.

Tā kā telpas apsildīšana būs ar elektrību, tad vajag, lai ir laba siltumizolācija. Ar elektrību apsildīta telpa ir viena no dārgākajām metodēm. Te es it kā nonāku pretrunā ar savu prasību pret ergonomiju - bet tas ir domāts tādā ziņā, lai siltumizolācija ir tik augstā līmenī, ka beigās ir lēti apsildīt divus kubikmetrus telpas ar, piemēram, eļļas radiatoru, ja visu pareizi izdomā un sarēķina. Cik atceros no skolas laikiem Mālpils tehnikumā būvfizikas skolotāja teica, ka nekustīgs gaiss ir vislabākais siltumizolātors. Tad sanāk ka Kubam apkārt vajag nekustīga gaisa vai vislabākajā gadījumā - vakuuma slāni.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Dzīvojamais kubs
PostPosted: Sat May 14, 2016 8:11 pm 
Offline
User avatar

Joined: Sun Jun 13, 2010 6:20 pm
Posts: 367
Par izolāciju: Vakums derētu gan, bet tas nebūs praktiski, jo reāli dabūsi retinātu gaisu, kas nebūt nav vakums. Gaiss, kā izolators strādā tad, ja tas ir maksimāli daudz slāņos, nesavienotos vienam ar otru. tb, kā polistirolam- daudzi atsevišķi noslēgti nodalījumi, kuros būtībā ir gaiss.
Lētākais no siltinājumiem būs puķiks, tad vates, eko siltinājums( kaņepe, aitu vilna) vēl dārgāk. Vēl var likt salmu ķīpas, bet tas ar beigās sanāks diezgan dārgi.

_________________
Death once had a near-Chuck Norris experience

We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like.

C fight club


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group