Viss ir labi!

It is currently Wed Dec 13, 2017 8:33 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 149 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Re: Dzīvais un mirušais ūdens
PostPosted: Tue Sep 11, 2012 9:36 am 
Site Admin

Drošāk būtu izmantot drošus spriegumus, tā līdz 36v ne vairāk, lai to panāktu, metāla elektrodiem jāatrodas ļoti mazā attālumā. komerciālajam aparātam tā ir. Ir ko apdomāt, bet tas ir izdarāms.

Profile  

PostPosted: Tue Sep 11, 2012 8:30 pm 

Vai arī caur atsaistošo trafiņu

Profile  

PostPosted: Thu Sep 13, 2012 6:59 am 

Pilots_rc wrote:
No rīta pēc brokastīm parasti izdzeru 0,5L un skolā ik pēc 40 min jāskrien uz tualeti.

Sārmaina ūdens lietošanai tiešām ir spēcīgs ierocis. Taču, lai to izmantotu vēl efektīvāk vajadzētu uzlabot arī tā dzeršanas metodiku. Uzdzert puslitru pēc ēšanas - nebūs tas optimālais variants. Redz, tad kad esi tiko paēdis, tad atkarībā no tā ko esi ēdis kuņģī veidojas visādas kuņģa sulas, enzīmi u.c. vielas, lai pārstrādātu barību. Pie kam vairumu barības kuņģī pārstrādā izdalot kuņģa skābi, kas tiešām ir skāba. Tādējādi kuņģis nu ir saražojis skābi ēdiena pārstrādāšanai, izdalījis enzīmus un te pēkšņi viņā iekšā iegāžas 0,5 sārms, kas neitralizē izdalīto skābi un aizskalo to prom ar visiem enzīmiem u.c. lietām. Tad nu nabaga kuņģim atkal jāražo skābe, lai to ēdienu tomēr sagremotu. Līdz ar to gan sārmainais ūdens tiek izmantots ne optimāli, ne arī organismam tas nāk par labi, jo šāda barības pārstrādāšanas traucēšana ilgtermiņā novedīs pie problēmām. Un arī tilpums 0,5 ir krietni krietni par daudz, jo barības vadā ir šaurākas vietas, kurās tik lielu tilpumu uzreiz nevar izlaist cauri, līdz ar to tas rada nevajadzīgu kuņģa staipīšanu, tāpēc ūdeni vajadzētu dzert nelielās devās - optimāli ap 150 ml 15 minūtēs. Un dzert pirms ēšanas. Pēc ēšanas dzert vēlams tad, kad barība jau puslīdz ir pārstrādājusies un tas nu atkarīgs no tā, kas ir ieēsts. Vieglie ogļhidrāti, piem. auzas, rīsi var pārstrādāties stundas-pusotras laikā, savukārt tauki un atsevišķas pārtikas grupas kā pupiņas var pārstrādāties 3-5 stundas. Nu tas atkarībā no katra organisma.
Tā kā, lietojam dzīvo ūdeni, bet lietojam viņu tā, lai organismam no tā būtu maksimāls labums :rock:

Profile  

PostPosted: Thu Sep 20, 2012 10:38 am 

Kā tur īsti ir ar tiem PH un ORP rādītājiem? :wistle:
Ja es pareizi saprotu, tad PH rādītājs norāda brīvo H jonu koncentrāciju šķidrumā. Tātad jo vairāk šķidrumā ir brīvo H jonu, jo augstāks ir PH rādītājs. Zinot klasisko ūdens formulu
H2O + H2O <-> H3O+ (skābs) + OH-(sārmains) saprotam, ka brīvo H jonu veido negatīvais OH-. Veicot elektrolīzi, tobiš ūdens jonizāciju, pie viena elektroda savācas ūdens ar koncentrētāku H3O+ sastāvu, kuru atdalot nost iegūstam ūdeni ar paaugstinātu OH- koncentrāciju, kas dod arī negatīvi lādētos jonu, līdz ar to mainot arī ORP rādītāju no + 200;300 līdz pat negatīviem rādītājiem.

Savukārt eksperimentā ar magnija stieni ORP arīdzan mainās no pozitīvā uz negatīvo, taču PH paliek praktiski nemainīgs. Te, lūk, mans jautājums. Vai es pareizi saprotu, ka gadījumā ar magnija stieni brīvos negatīvos jonus veido Magnija, nevis ūdeņraža atomi, līdz ar to arī ORP samazinās, bet PH ne? :iono:

Profile  

PostPosted: Thu Sep 20, 2012 6:55 pm 
Site Admin

Še rubļis, nepateikšu :C:

Profile  

PostPosted: Thu Nov 01, 2012 11:52 am 

Runājot par ORP rādītājiem. Ir sākusies rudenī ienākušos dārzeņu utilizēšanas sezona. Nu tad mūsmājās neatņemama sastāvdaļa ir svaigas sulas, pārsvarā no burkāniem, ķirbjiem āboliem u.t.t. Nolēmu pārbaudīt kādi tad PH un ORP rādītāji ir šīm sulām. Ph rādītājo pa lielam vairumam sulu ir zem 7, pat zem 6, ORP ķirbjiem un āboliem ar tā ap +100, +200 mV, kas protams arī ir pozitīvi salīdzinājumā ar pliku ūdeni, bet pārsteigums bija burkānu sula, kurai ORP bija stabili mīnusos -50, -100 mV (kā nu kuro reizi). Protams ieguglējot var uzreiz arī atrast tam milzum daudz apstiprinājumu, ka svaigai burkānu sulai ir izteikti negatīvs ORP, taču, tas diezgan ātri uzlādējas pozitīvi un pēc pusstundas jau no -100mV var aizrāpties līdz +100mV.
Tā kā, tiem kam rūp sava organisma atbrīvošana no brīvajiem radikāļiem, dzersim SVAIGU burkānu sulu un dzīvosim veseli. :3:

Profile  

PostPosted: Thu Nov 01, 2012 2:23 pm 

Janka wrote:
Savukārt eksperimentā ar magnija stieni ORP arīdzan mainās no pozitīvā uz negatīvo, taču PH paliek praktiski nemainīgs. Te, lūk, mans jautājums. Vai es pareizi saprotu, ka gadījumā ar magnija stieni brīvos negatīvos jonus veido Magnija, nevis ūdeņraža atomi, līdz ar to arī ORP samazinās, bet PH ne? :iono:

Par magnija stieni un ūdeni.
Kopējā reakcija:
Mg + H2O =>MgO + H2
bet kurā notiek starpreakcijas:
1) Mg +2H20 =>Mg(+2) + 2OH(-) + 2 H
Magnijam lādiņš ir 12 un tas 2 elektronus "atdod" 2 ūdens molekulām (katrai molekulai vienu) un no tā izveidojas 2 OH- joni un 2 H atomi kas savienojas pēc tam pa ūdeņraža molekulu H2 un uzpeld augšā.
2) Mg(+2) + 2OH(-) => Mg(OH)2
Savukārt magnijam ir 2 elektronu iztrūkums un viņš atrod 2 OH- jonus kuriem ir tieši 2 elektronu pārpalikums un izveido magnija hidroksīdu.
3) Mg(OH)2 => MgO + H2O
Savukārt magnijs izveido stabilu saiti ar vienu skābekļ atomu un "palaiž brīvībā" vienu OH- jonu un vienu H atomu, kuri savienojas atpakaļ pa ūdens molekulu.

Secināju ka pozitīvie H+ joni(tie kas veido mirušo ūdeni) nekur neparādās! Tāpēc drošvien PH nemainās.
Es protams neesmu ķīmiķis, bet ja kāds ir variet pakomentēt vai šis man rakstītais ir taisnība.

Profile  

PostPosted: Wed Jan 09, 2013 7:20 pm 

Mbe kaads zina kur pasuutiit vai iegaadaaties ORP meeriitaaju??

Profile  

PostPosted: Wed Jan 09, 2013 7:22 pm 
Site Admin

vislētāk būs iekš ebay, bet tāpat jārēķinās ar saviem 20 latiem. Reku piemērs:
http://www.ebay.com/itm/Digital-ORP-Red ... 3cbc1c38cf

Profile  

PostPosted: Wed Jan 09, 2013 8:00 pm 

Liels paldies!

Tas derees.

Profile  

PostPosted: Fri Jan 11, 2013 6:08 pm 

Jetijs wrote:
Interesanti. Patīriju PH un ORP mērītāju elektrodus un tie sāka darboties daudz akurātāk un pulka ātrāk.

Kā tīrīji? Mehāniski vai arī ar kādu ķīmiju?
Izskatās, ka manējais ORP metrs ar sāk ne visai ticamus ciparus rādīt un tad papētot netā gudrie saka, ka tie orp metri diezgan ātri sašmucējās un vairs nerāda to ko vajadzētu. Un tad vieni iesaka tīrīt ar ķīmiju (ne jau lētu), citi vienkārši ar smilšpapīru. Vēl arī visi iesaka starp lietošanas reizēm turēt skābā šķīdumā nevis sausumā, lai gan instrukcijā nekas par to nav minēts :iono:

Profile  

PostPosted: Fri Jan 11, 2013 8:21 pm 
Site Admin

Tas stikla piduks apaug ar kaļķiem no ūdens, jo kā jau zinām, tad negatīvi lādētais ūdens ir ar augstu PH, pie kura no ūdens izkrīt kaļķi. Es viņu vienkārši ar strēmelīti papīra dvieļa noslaucīju pāris reizes, uzreiz varēja redzēt, ka no matēta par gludu tapa un pāris reizes ātrāk sāka mērījumus rādīt, ar kaļķa slāni virsū šis man pat 3 minūtes bija jātur ūdenī kamēr stabilizējās rādījums. Pēc tīrīšanas labi ja pāris sekundes. Var viegli skābā ūdenī glabāt, citronskābei būtu jāstrādā kā nākas. Tikai kad atkal veiksi mērījumus, sākumā noskalo lieko skābi destilētā ūdenī.

Profile  

PostPosted: Sun Jan 13, 2013 2:21 pm 

Točna izrādās, ak jāpatīra. Es jau sāku uztraukties, ka komerciālais ūdens jonizētājs sāk slinkot un nedod vairāk ārā labi jonizētu ūdeni. Pēc tīrīšanas uzreiz krietni labāki un ātrāki rādītāji.

Profile  

PostPosted: Thu Jan 17, 2013 7:38 pm 

Jau meenesi lietoju shaadu jonizatoru un varu teikt tikai to labaako. Esmu par tresho dalju jau atteicies no zaaleem,kuras lietoju lai notureetos pie dziiviibas no 2007 gada.... par savu veesturi uzrakstiishu kaadreiz veelaak!
Paldies visiem kas paliidzeeja!!! :)

Profile  

PostPosted: Sun Jan 20, 2013 3:04 pm 

Ir viena interesanta lieta, kāpēc tas ūdens mums palīdz. Cilvēks pamatā elpo neitrālu gāzi O2, kas plaušās pārtop par diviem O- joniem, jo asins šķidrumā var būt tik jons. Padomājiet, kur mēs ķeram tos lādiņus, lai šādi sadalītu neitrālu molekulu. Mēs ģenerējam lādiņus! Un protams, ja gaisā jau ir O- lādiņi (pēc pērkona negaisa vai priežu mežā), tad elpot ir vieglāk un organisma ģenerators var atpūsties.
Šis lādētais ūdens vienkārši palīdz plaušu slimniekiem un citu vārguma gadijumos. Dod bik atpūtu.
Līdzīgi ir arī Čiževska lampa- gaisa jonizators, ar ko viņš ārstēja astmas slimniekus. Tā jonizēja gaisu. Liekas nav lielas starpības kā to lādiņu uzņemt, iedzert glāzi lādēta ūdens, dzīvot augstkalnes priežu mežā,vai pie lustras adatām pieslēgt augstspriegumu un jonizēt gaisu ar pareizo lādiņu.

Profile  

PostPosted: Mon Jan 28, 2013 12:21 pm 

Sveiciens saulains!

Lasu un domāju' vai šādus ūdens jonizētājus var arī iegādāties kaut kur Latvijas teritorijā? Un Jetij' Tu jau drošvien tādus neveido priekš pārdošanas' ja nu kāds tā sirsnīgi palūdz? :sun:

Visādi citādi vērojot http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... pRLT7Kwk2U raidījumu' par cik pašam nav PH mērītājs' tad uzradās jautājums.,,kāds tad ir PH līmenis sasaldētam un atlaidinātam ūdenim.,,vai tas darbojas tāpat kā to sašķeļot ar elektrības palīdzību?

Visādi citādi patiess prieks un liels sirsnīgs paldies par šādu forumu un tā dalībniekiem' kas padalās ar šo vērtīgo informāciju! :snowman:

Profile  

PostPosted: Tue Jan 29, 2013 11:37 am 

Iom wrote:
Sveiciens saulains!

par cik pašam nav PH mērītājs' tad uzradās jautājums.,,kāds tad ir PH līmenis sasaldētam un atlaidinātam ūdenim.,,vai tas darbojas tāpat kā to sašķeļot ar elektrības palīdzību?

Ūdens sasaldēšana un atlaidināšana principiāli neietekmē ne PH ne ORP maiņu (ja nu vienīgi laika ietekmē no apkārtējās vides ORP var kļūy pozitīvāks, kas pēc būtības ir sliktāk). PH mainīsies, ja šķidrumā izmainīsies ūdenraža jonu daudzums daudzums. Bet sasaldējot un atlaidinot to pašu ūdeni nekādi ūdeņraža joni papildus netiek pievadīti.
Toties atliek cerēt, ka mainās ūdens struktūra. Ja pirms tam ūdens struktūra varēja saglabāt negatīvu informāciju (to diemžēl gan šķiet ne ar kādiem mērāmiem aparātiem izmērīt un skaitliski aprakstīt nevar), taču saldēšanas procesā ūdens molekulas kristalizējas un atlaižoties veido jaunu tīru struktūru, kurai vajadzētu būt bez iepriekšējas informācijas.

Profile  

PostPosted: Tue Jan 29, 2013 1:08 pm 

Sveiks Gati, man ir viens ļoti svarīgs jautājums tev, vai Tu nevarētu lūdzu iedot savu e-pastu vai jebkādu iespēju kā ar tevi sazināties?

Ar Cieņu,
siicic

Profile  

PostPosted: Thu Jan 31, 2013 9:31 pm 

Mees te kadu laiku jau meginam taadu kaa mazu razoshanas procesu izveidot.... ja ir interese par jonizatoru - droshi var dot zinju. Pagaidaam gatavojam draugiem un tuvaakai apkaartnei - uudens lietoshanas rezultaati ir iespaidiigi.... kadreiz uzrakstiishu.
Mans epasts - autoauto@inbox.lv

Profile  

PostPosted: Thu Jan 31, 2013 10:44 pm 
Site Admin

ir bildes?

Profile  

PostPosted: Fri Feb 01, 2013 7:04 pm 

Bildes jonizatoram vai procesam??

Profile  

PostPosted: Fri Feb 01, 2013 9:01 pm 
Site Admin

es domāju jonizatoram.

Profile  

PostPosted: Sat Feb 02, 2013 9:31 am 

Taads pats kaa bildees - proti 5L plastmasas spainis; prototips ir pagaidaam labaakais no leetaakajiem risinaajumiem.... lai uzlabotu dizainu buutu jaapalielina izmaksas, taapeec pagaidaam skaista dizaina nebuus, bet efektivitaate ir liela....
P.S.
....personiigi mana veseliiba ar katru dienu uzlabojas, kaut arii briinumus vairs negaidiiju un mazliet jau gatavojos savaam beereem... aarstu prognozes bija max 3-4 gadi... tas bija 2007 gadaa.... peec kliiniskaas naaves 2012 gadaa briiziem bija tik slikti ,ka no maajaam izgaaju tikai 2-3 h dienaa, paareejai laikaa guleeju vai lasiiju, par kustiibaam bija jaaaizmirst, kaajas nejutu, koordinaacija vaaja. Tagad kaajas juutu labaak, kustiibas atjaunojas, potence uzlabojas, domaashana aatraaka un skaidraaka... aknas un nieres atjaunojas daudz aatraak... aizkungja dziedzeris saak straadaat... lietoju 2 meeneshus, visumaa iespaidiigi.... tagad paliidzu arii draugiem apguut kas un kaa....

Profile  

PostPosted: Sat Feb 02, 2013 7:47 pm 
Site Admin

prieks dzirdēt! :35:

Profile  

PostPosted: Mon Feb 04, 2013 3:14 pm 

Ja kādam intresē, tad te ir tas materiāls no dziedniecības grāmatas

http://fotki.lv/lv/Nompelis/comments-38049573/

Pats esmu pārliecinājies, ka nedzīvais ūdens palīdz pie :
-galvas sāpēm
-kakla sāpēm ( angīnas), tik vajag skalot ar siltu nedzīvo ūdeni,
-pušumu ārstēšanai
-un no savas puses varu pielikt klāt, ka var lietot pēc bārdas dzīšanas, ja negribas smirdēt pēc odekolona :blush:

Dzīvais ūdens, ... tas jau te iepriekš aprakstīts...

Redzams arī mans ''dzenamais aparāts'' 3 litru burkai. Par nedzīvā ūdens ''trauku'' izmantoju ugunsdzēsēju lina šļūteni, kas apakšā aizšūta.

Pie viena, varbūt ir kādam kāda ideja:
dzīvoju Jūrmalā,krāna ūdens kvalitāte, - šausmīga. Speciāli dzeršanai un ūdens strukturizēšanai vedu ūdeni no Rīgas, no laukiem....., jo no Jūrmalas ūdeņa, nedzīvais ūdens sanāca, - purva rāva, tāds tumšisarkani-brūna žļurga. apnika vadāt dzeršanai ūdeni. Iepirku fitru
http://www.osmos.lv/?cat=catalogue&sec=6&sub=0&id=12
Atkal šaize, ūdens ti tīrs, ka elektrolīze gandrīz nenotiek . Domāju, pielikšu čutjiņ jūras sāli, lai ūdens vadītu labāk strāvu, rezultāts,- nedzīvais ūdens purva rāva, netik traki kā no krāna iepriekš, bet tomēr...
Image
kreisajā burkā nedzīvais ūdens- purva rāva pēc sāls pievienošanas,
labajā pusē no Rīgas vestais ūdens + elektrolīze, - nedzīvais ūdens.
Atšķirība acīm redzama.
Jautājums:
varbūt kādam ir ideja, ko pievienot tam super tīrajam īdenim, pēc filtra, lai varētu taisīt elektrolīzi ar nomāliem rezultātiem.
P.S.
Dzīvai ūdens visos gadījumos normāls ( priekš manis) ph 8-9.

Profile  

PostPosted: Tue Feb 05, 2013 2:36 pm 

Īsti nesaprotu kam tev elektrolīzi vajag taisot dzīvo ūdeni! Vai tad viņš tev ir tik super, super tīrs ka nenotiek pat jonizācija.
Elektrolīizi var veicināt pieliekot sodu.

Profile  

PostPosted: Tue Feb 05, 2013 3:30 pm 

raptors wrote:
Īsti nesaprotu kam tev elektrolīzi vajag taisot dzīvo ūdeni! Vai tad viņš tev ir tik super, super tīrs ka nenotiek pat jonizācija.

Dēļ Ph :)

Profile  

PostPosted: Fri Feb 08, 2013 6:12 am 

raptors wrote:

Veicināt var, bet iznākums nesmuks.
Image

Profile  

PostPosted: Sun Feb 10, 2013 7:19 pm 

Gribēju pajautāt, vai nerūsējošā tērauda caurules vietā var likt lētu virtuves nazi, dakšiņu vai kaut ko tamlīdzīgu? Kā arī sieta vietā teiksim miltu sijājamo sietu?
Ir doma visu nopirkt parastā veikalā un iemēģināt.

Profile  

PostPosted: Sun Feb 10, 2013 7:26 pm 
Site Admin

dakša un nazis derēs, bet ar sijājamo sietu jāskatās, ja vien tas točna ir no nerūsējošā tērauda, tad viss ok.

Profile  

PostPosted: Mon Feb 18, 2013 7:59 pm 

Janka wrote:
Kā tīrīji? Mehāniski vai arī ar kādu ķīmiju?
Izskatās, ka manējais ORP metrs ar sāk ne visai ticamus ciparus rādīt un tad papētot netā gudrie saka, ka tie orp metri diezgan ātri sašmucējās un vairs nerāda to ko vajadzētu. Un tad vieni iesaka tīrīt ar ķīmiju (ne jau lētu), citi vienkārši ar smilšpapīru. Vēl arī visi iesaka starp lietošanas reizēm turēt skābā šķīdumā nevis sausumā, lai gan instrukcijā nekas par to nav minēts :iono:
Pirms ORP mērītāja iegādes, parakos internetā un uzgāju šo:
http://www.waterionizerauthority.com/ph ... u-buytest/
Lai pareizi nomērītu negatīvu ORP, nepieciešams mērītāju pareizi nooksidēt. Autors to dara pa nakti atstājot kolas dzērienā.

Kā tur īsti ir ar tiem mērītājiem, līdzīgos apstākļos taisot dzīvo ūdeni mērījumi sanāk daudz maz līdzīgi?
Vai lētā gala mērītāju no ebay vispār ir vērts pirkt?
Varbūt pietiek ar universālu recepti, piemēram, 5L ūdens aparātu darbinam 30 minūtes, un viss būs ok?

Jetijs wrote:
dakša un nazis derēs, bet ar sijājamo sietu jāskatās, ja vien tas točna ir no nerūsējošā tērauda, tad viss ok.
Šodien Alfametālā nopirku nerūsējošā tērauda sietu un cauruli. Sanāca lētāk un vairāk nekā veikalā maksā miltu sietiņš. :)

Profile  

PostPosted: Wed Feb 20, 2013 8:28 am 

Tieši tā nav ko iespringt, paturi 20-30 min un viss. Es tā daru.
To uzreiz jūt ka nedzīvais ir dzeltens un smird pēc hlora, bet dzīvais duļķains ar baltām nogulsnēm.

Profile  

PostPosted: Thu Feb 21, 2013 7:06 am 

[/quote]Pirms ORP mērītāja iegādes, parakos internetā un uzgāju šo:
http://www.waterionizerauthority.com/ph ... u-buytest/
Lai pareizi nomērītu negatīvu ORP, nepieciešams mērītāju pareizi nooksidēt. Autors to dara pa nakti atstājot kolas dzērienā.[/quote]

Daļa no patiesības tur ir tā, ka ORP mērītājs tiešām ar laiku apkaļķojas un sāk rādīt zemākas (tuvāk nullei) vērtības un dara to krietni lēnāk.
Otra daļa no patiesības ir, ka tas autors vienkārši grib iepārdot savu stuffu un jo vairāk, jo labāk. Ja sanāk kādu pārliecināt,ka aparāts par 30$ ir sūds un jāpērk tikai tāds, kas maksā sākot no 100 -200$ un obligāti vēl šķidrumi par desmitiem dolāru, tad autors uz tā smuki nopelna.
Manā gadījumā, lētais ebay variants protams aizkaļķojās un sāka rādīt nepareizus ciparus, taču pēc neilgas paturēšanas skābā ūdenī un 10 sek sensora (tas tāds metālisks pipsis) notīrīsanas ar cilpā apkārt apmestu lina diegu sensors uzreiz rādījavisus rādītājus kā tam arī vajadzētu būt. Ja nu tur aparāts pat kļūdās un -500 vietā parādīs -450 vai +200 vietā parādīs +150 vai +250, tad man šobrīd šādas kļūdas absolūti neuztrauc, jo manā gadījumā tā nebūs būtiska atšķirība.

Profile  

PostPosted: Thu Feb 21, 2013 9:50 am 
Site Admin

Man ir jau aizmirsies, bet pie kā patreiz ir mans gaisa jonizators? Un ūdens caurplūdes aparātus arī kat kam esmu aizdevis, bet neatceros kam. Pašam nav palicis ko demosntrēt.

Profile  

PostPosted: Wed Feb 27, 2013 6:20 pm 

Vai kāds zin vai dzīvais ūdens var palīdzēt arī pie onkoloģiskām problēmām?

Profile  

PostPosted: Wed Feb 27, 2013 7:16 pm 
Site Admin

Vajadzētu, jo cik lasīts, onkoloģiskas kaites veidojas no pārskābināta organisma, tāpēc sārmains ūdens ir ļoti labs veids kā organismu bez liekas slodzes atskābināt.

Profile  

PostPosted: Wed Feb 27, 2013 9:48 pm 

Var paliidzeet arii pie onkologiskaam slimibaam, bet tomeer galvenais ir katra konkreetaa cilveeka veelme dziivot.... tas ir pamats. Un tur veel ir miljons aspektu kaapeec taada situaacija ir radusies.... ir neliela pieredze,bet....

Profile  

PostPosted: Tue Apr 02, 2013 9:15 am 

1. Kur var iegādāties pH mērītāju? Vēlams normālu un nepārāk dārgu! Varbīt ir zināms kāds modelis vai firma, kas ir uzticama?
Interesē mērīt pH savam ķermenim un uzlādētajam ūdenim. Vai kāds zin kā ķermenim mēra pH? Ar siekalām?
Jeb ir tādi aparāti kas mēra gan ORP gan pH?

2. Kā jūs dzerat jonizēto ūdeni? Cik daudz dienā izdzerat? Vai dzerat tikai jonizētu vai paralēli arī parastu normālu ūdeni?
Varbūt jums kādi citi ieteikumi?

3. http://akvavita.lv/uploads/images/PDF/instrukciji/Jonizators-AQUAVITA-AL-KL_LV(1).pdf
Šajā failā ir viena komericāla jonizatora apraksts. Viņiem viens no elektrodiem ir no titāna kas pārklāts ar rutēniju un irīdiju. Tur apgalvots ka ar citiem metāliem(izņemot platīnu) rodas kaitīgi savienojumi. Kā tur ir vai mūsu nerūsējošā tērauda elektrodi nav kaitīgi???
Te citāts:
Quote:
Anods (tumšais elektrods) izgatavots no titāna un tas ir pārklāts no retu inerto metālu oksīdu
maisījuma (rutēnijs un irīdijs). Šos elektrodus raksturo labas elektromagnētiskās un fizikālimehāniskās īpašības, tas nozīmē augstu aktivitāti un mazu spriegumu sadarbojoties ar O2 un Cl2.
Anoda resurss 3000 ierīces darbības stundas. Anodi, kas izgatavoti no jebkura cita metāla, izņemot
platīnu, neder izmantošanai jonizatoros, jo skābā vidē notiek gāzu izdalīšanās process. Cl jonu
ietekmē nederīgais anods var izšķīst. Tādā veidā ūdenī nonāks metāla joni, no kuriem sastāv
elektrodi. Cr un Ni savienojumi ļoti kaitīgi veselībai

Profile  

PostPosted: Tue Apr 02, 2013 2:12 pm 
Site Admin

Mekļe iekš ebay gan ph mērītāju gan orp mērītāju. ORP maksās ap 20 latiem un PH mērītājs ap 7 latiem. Ūdeni jādzer cik vien var, pārdozēt nevar, bet apmēram 2l dienā būtu ok, un var jaukt arī ar parasto ūdeni. Ņeržas elektrodi der, bet tādā gadījumā nevar izmantot skābo ūdeni kas tādā veidā radies, jo joni no elektrodiem laukā nāk tikai no pozitīvās puses, tas nozīmē, ka tie paliks skābā ūdens pusē, ja to izliesi laukā un izmantosi tikai sārmaino ūdeni, tad tur kaitīgajiem joniem klāt nav jābūt. Elektrodi, kas pārklāti ar rutēniju ir toksiski, tur vienkārši neviens laikam nejēdz ko runā.
Quote:
Health effects of ruthenium

Ruthenium compounds are encountered relatively rarely by most people. All ruthenium compounds should be regarded as highly toxic and as carcinogenic. Compounds of ruthenium stain the skin very strongly. It seems that ingested ruthenium is retained strongly in bones. Ruthenium oxide, RuO4, is highly toxic and volatile, and to be avoided.

Read more: http://www.lenntech.com/periodic/elemen ... z2PJbVs1R8

Pagaidām no ūdens, kas taisīts ar nerūsējošo tēraudu neviens vēl nav nomiris. Galvenais ir neizmantot tādā veidoā iegūtu skābo ūdeni.

Profile  

PostPosted: Wed Apr 03, 2013 6:04 am 

raptors wrote:
Vai kāds zin kā ķermenim mēra pH? Ar siekalām?

Līdz šim man šķiet, ka siekalas ir optimālais rādītājs. Šobrīd pusgadu to cenšos arī monitorēt. Tikai tur ir jāpastudē organisma darbošanās principi dienas laikā atkarībā no aktivitātēm, ēdiena u.t.t. un atbilstoši tam jāveic mērījumi.
Pirmais un svarīgs mērījums ir no paša rīta, tiko izvelies no gultas ārā, bez zobu skalošanas un saka arī, ka pat nevajadzētu iedomāties par ēdamo, jo tas uzreiz sāk veicināt sārmainu siekalu izdalīšanos un rādītājs būs nedaudz neobjektīvs. Tātad šis rīta rādījums rādīs vai organismā ir pietiekams minerālu daudzums, lai siekalas būtu spējīgas uzturēt tām optimālo PH līmeni ap 6,5-7.
Nākamos mērijumus jau vari veikt jebkurā dienas laikā, bet ne ātrāk kā 2 stundas pēc ēšanas. Tad parasti PH rādījums būs nedaudz augstāks nekā rīta mērījums.
Bet nu tā ir tikai mana iterpretācija no saguglētā un pusgada paša pieredzes. Skaties pats :)

Runājot par aparātiem. Ja gribi mērīt siekalu PH, tad standarta lētākais elektroniskais verķītis kā šis
Image
nebūs ērtākais variants, jo tad, lai dabūtu mērījumu būs diezgan daudz jāpiespļauda, lai viņš varētu normāli nolasīt mērījumu. Siekalu mērīšanai tomēr labāk derēs speciāli tam paredzēti elektroniskie aparāti vai arī tās precīzās lakmusa lapiņas. Štuko pats.

Jonizēta ūdens dzeršanai ir viens ieteikums - nu nevajadzētu viņu dzert kopā ar ēdienu un arī to laiku kamēr ēdiens kuņģī sagremojas, jo, lai sagremotu ēdienu kuņģim ir vajadzīga skābe, savukārt lejot tai virsū sārmu, tā skābe tiks vājināta vai pat neitralizēta, skalota laukā un kuņģim vienkārši būs jāražo vēl viena porcija skābes, lai to ēdienu sagremotu. tāpēc sārmains ūdens ir jādzer optimāli tad, kad kuņģis nenodarbojas ar ēdiena pārstrādi. un tad protams būtu labi tie 2 litri dienā.

Un vēl, novērojot tos siekalu PH mērījumus šobrīd varu izteikt hipotēzi, ka jā, lietojot jonizēto ūdeni siekalu PH rādījumi laika gaitā ļoti ļoti gausi, bet tomēr mainās uz vēlamo pusi, taču krietni lielāku (manā gadījumā gan īslaicīgu) PH līmeņa pieaugumu dod jonizēta ūdens vanna! :34: Lai tas efekts nebūtu īslaicīgs šķiet vēl tomēr ir jāpiestrādā pie savas ēdienkartes, kas šobrīd ir vēl nav tik optimāla, lai PH līmenis spētu pats par sevi turētiem vēlamās PH robežās.

Profile  

PostPosted: Sat Apr 20, 2013 10:31 am 

Jetijs wrote:
Starp citu, bērzu sulas arī ir spēcīgi negatīvi lādētas, tāpēc sākoties sulu laikam iesaku dzert aumaļām, un iespējams šitā papildus elektronu būšana arī izskaidro bērzu sulu labvēlīgo ietekmi.

A vot davai tiekam skaidrībā ar šito bērzu štelli. Izmērīju tiko svaigi tecinātai sulai PH 5.8, ORP +108. Ne miņas no negatīva lādiņa. Varbūt tie parametri atkarīgi no laika,augsnes,koka? what else?
žēl ka manā rīcībā nav agregāti, ka noteiktu ūdens struktūru. jo pieļauju, kas tas varētu būt savādāk strukturēts, bet nu līdz šim domātais negatīvais lādiņš vai pozitīvāks PH sanāk tomēr nav patiesība :iono:

Profile  

PostPosted: Sat Apr 20, 2013 3:07 pm 

Augi nepārstrukturē ūdeni, uzņemot to ar saknēm. bērzā ūdens principā ir tāds pats kā gruntsūdeņos, vienīgais tas ir ļoti labi izfiltrēts, un bagātināts ar saknēs uzkrātajiem cukuriem, un minerālvielām. Pašlaik nav īstā grāmata pie rokas, bet ja vajag varu sameklēt un ielikt to visu fizioloģisko procesu kas notiek augam uzsūcot ūdeni un minerālvielas.
Ja nu kādas ūdens izmaiņas notiek, tad tās notiek lapās ūdenim iztvaikojot, un fotosintēzes procesā(bet tam vēl pa agru , jo nav lapu)

Profile  

PostPosted: Thu Aug 01, 2013 7:39 pm 

Beidzot sameistaroju arī savu dzīvā ūdens aparātu. Aptuveni pēc 5-6 minūtēm ūdens vidus traukā sāk varīties. Iekšējam traukam izmantoju 75mm cauruli, spainis pēc izskata ir tāds pats kā Jetija bildēs. Parēķinot tilpumus sanāca, ka iekšējais trauks ir ~1/6 no ārējā trauka tilpuma. Mājās nevarēju atrast sakarīgu 10A diodi, tāpēc ieliku kaut kādas vecas padomju laika diodes, saslēdzu 3 paralēli ar domu, ka nekarsīs, bet nekā. Tās diodes nenormāli sakarsa. Elektrodrošībai visus neizolētos vadus biju aptinis ar skoču, kas drīz vien nokusa nost. Īsti nevaru saprast, kas ir galvenais ūdens vārīšanās iemesls, slikta diode vai nepareiza tilpumu attiecība?

Profile  

PostPosted: Mon Aug 05, 2013 8:04 pm 

Paskaties vai diodes nav izsistas uz īso. Pārkarst var dēļ pārāk lielas jaudas, ūdenim pārāk laba vadītspēja ( daudz sāļu ). Vari meiģināt slēgt virknē gludekli vai jaudīgu lampu.

Profile  

PostPosted: Tue Aug 06, 2013 5:15 am 

Varbūt vari mēģināt palielināt attālumu starp elektrodiem.

Profile  

PostPosted: Sun Aug 11, 2013 11:48 am 

Arī uztaisīju ūdens jonizētāju pēc Jetija parauga.
Rādītāji pēc 40 min: iekšējā traukā ORP +155, PH 3,2 un ārējā ORP -225, PH 11,2.
Filtram izmantoti četri slāņi drēbju dvieļi un 100m lina diegs.
Novērojumi: vidējā traukā ūdens vārījās un viss ļoti smirdēja, negatīvi lādētais ūdens bija brūns smirdīgs un nelitojams, domāju tas dēļ lina diega.
Kā jūs domājat vai labāk pārtaisīt ar ūdens filtra diegu vai cerēt ka pēc laika ūdenim vairs nebūs lina smaka un krāsa?

Attachments:
File comment: Ūdens jonizētājs.
IMG_0826.jpg
IMG_0826.jpg [ 212.73 KiB | Viewed 16977 times ]
File comment: Ūdens jonizētājs pēc 40min.
IMG_0829.jpg
IMG_0829.jpg [ 233.56 KiB | Viewed 16977 times ]
 Profile  

PostPosted: Thu Aug 22, 2013 12:39 pm 

Manas 5-kapeikas:
diodes ir D245, 4 gab.

Image

ūdenim NAV jāvāras (es čamdu, lai ir ļoti karsts, bet vārīt nedrīkst!!!!) attālums starp elektrodiem

Image

lupatas piegarša ar laiku pāriet (man ir lina ugunsdzēsēju šļūtene)

Man Jūrmalā ūdens kvalitāte ir drausmīga (ūdeņi sanāk brūni), tādēļ priekš šī pasākuma vedu ūdeni no Rīgas vai Ķemeriem

Profile  

PostPosted: Thu Sep 12, 2013 10:32 am 

Forši esi izdomājis visu ielikt elektrības nozarkārbā. Vajadzēs man arī uzkniedēt aparātam pa virsu to kārbu, lai nejauši nesanāk pirkstus piegrūst.

Par cik mans aparāts vēl nav kārtībā, tad gribēju uzjautāt, vai jūsuprāt ir iespējams kafijas dzeršanu (3 tasītes dienā) aizstāt ar dzīvā ūdens dzeršanu? Varbūt kāds ir mēģinājis?

Profile  

PostPosted: Thu Sep 12, 2013 10:28 pm 
Site Admin

Dīvains jautājums.
Aizstāt, protams, var. Un arī vajag. Uzreiz jutīsi rezultātu. Bet vēl lielāku jutīsi pēc trīs dienām, kad beigsies kofeīna lomkas, kas tādos gadījumos ir raksturīgas.

Kofeīnam raksturīgi arī ātrs pieradums, kas nozīmē, ka ļoti ātri pēc ilgākas regulāras lietošanas kofeīna efekta vairs nav, paliek tikai psiholoģiskais efekts. Tas pats strādā arī uz otru pusi, ātri arī pazūd vajadzīva pēc kafijas, ja sāk lietot dzīvo ūdeni. Bet kā parasti - psiholoģiskais efekts paliek ilgāk.

Profile  

PostPosted: Fri Sep 13, 2013 2:13 pm 

kabis wrote:
vai jūsuprāt ir iespējams kafijas dzeršanu (3 tasītes dienā) aizstāt ar dzīvā ūdens dzeršanu? Varbūt kāds ir mēģinājis?

Tas ir atkarīgs no tā - kāds ir mērķis tai kafijas dzeršanas aizstāšanai ar sārmaina ūdens dzeršanu.
Ja mērķis ir dzēriena baudīšana, tad noteikti aizstāt nevar. Laba kafija uztaisīta pa dzērāja gaumei būs noteikti garšīgāka par jonizētu ūdeni.
Ja mērķis ir bojāt sev veselību, tad arī aizstāt nevarēs, jo 3 tasītes kafijas dienā veic šo uzdevumu godam, savukārt sārmains ūdens veselību nebojās.
Pa lielam, regulāri lietojot kafiju, no tās vienīgais labums ir bauda to dzerot. Enerģiskums un vitalitāte iedzerot kafiju (ja to lieto regulāri) ir absolūti mānīgs efekts, jo principā kofeīna lietošana nomāc cilvēka spēju justies enerģiski defaultā un tad kaut kāda enerģija parādās tikai pēc kārtējās dozas saņemšanas. Šādu pašu enerģiskumu cilvēks var uzturēt līdzsvarā, ja kofeīnu ikdienā nelietos, bet ēdīs veselīgi un kustēsies. Taču, ja kafiju nelieto ikdienā, bet teiksim reizi mēnesī vai divos, kad tiešām ir nepieciešama papildus mundruma deva, tad gan kafija pildīs to, ko no viņas gaida.
Nedaudz papildināšu Jetija rakstīto: - lomkas pēc kafijas atmešanas var būt pārīs mēnešus līdz pat gadam, atkarībā no organisma un līdz šim uzņemtajām kofeīna devām. Par to ļoti daudz info var atrast ieguglējot "caffeine withdrawal". Pie kam simptomi var būt no nelielas galvas reibšanas līdz pat vemšanām un ģīboņiem. Mana pieredze ar kafijas atmešanu ir šāda. Agrāk ikdienā lietoju vidēji 1,5 krūzes vidēji stipras kafijas. Kad pirms kāda pusotra gada pamēģināju atmest, tad ilgu laiku reiba galva un nevarēju saprast no kā. Domāju, ka tas no gaļas neēšanas. Atsāku dzert kafiju, viss uzreiz pārgāja. Vēlreiz pēc pusgada mēģināju parasto kafiju aizstāt ar bezkofeīna kafiju - rezultāts tas pats - nedaudz reibst galva, spiediens nedaudz zemāks, atsāku dzert kafiju, viss atkal bija kārtībā. Tad kad izlasīju, ka šādi simptomi tiešām parādās vairumam un var ilgt mēnešus, tad pirms kādiem 5 mēnešiem atkal kafiju atmetu un kādus 3 pirmos mēnešus atkal bija zemāks spiediens, galvas reibšana, bet nu jau tas ir garām un viss ir čikiniekā. Tā kā ar to atmešanu ir jāpavēro kā reaģē organismsm, daudzi iesaka atmest nevis uzreiz, bet pakāpeniski samazināt devu par kādiem 10% nedēļā vai divās, tad nekādiem simptomiem nevajadzētu būt.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 149 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3  Next

All times are UTC