Viss ir labi!

It is currently Wed Aug 17, 2022 1:50 pm

All times are UTC
Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ] 
Author Message
 Post subject: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Mon May 07, 2012 12:00 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jun 12, 2010 6:03 pm
Posts: 339
Location: Mālpils
Daudzos projektos cnc frēzēšanas aparāts ir neatsverams instruments, īpaši ja nepieciešams izgatavot kaut ko ar augstu precizitāti. Šādi aparāti komerciāli pieejami tikai vai nu ļoti mazā mērogā, vai arī ļoti lielā. Mazie mērogi ir printera izmēra aparāti, ar kuriem neko jēdzīgu pagatavot īsti nevar, atskaitot kaut kādus gravēšanas darbus vai PCB plašu printēšanu. Savukārt lielās iekārtas jau ir domātas industriālam pielietojumam un maksā simtus tūkstošus latu. Vidēja izmēra hobija klases iekārtas DIY entuziastiem ir maz pieejamas un ja arī kāda atrodas, tad cenas ar piegādi ir palielas 3-4K latu vai vairāk. Pats šāda tipa iekārtu var uzbūvēt iekļaujoties 1000 latos, neskaitot darbu. Viss kas būtu nepieciešams ir stacionārā urbmašīna, vertikālais lentzāģis un vītņu griežamais komplekts. Ar šīm iekārtām varēs izdarīt 90% darbu. Lai pārbaudītu cik reāls ir šāds pašbūvēts aparāts, sākumā taisīju to no finiera, vadulām izmantoju tērauda stieņus un kustībai parastos vītņu stieņus, jo tas ir vislētākais variants un koncepta pārbaudei derēs, jo nav jēgas izsviest lielu naudu par kvalitatīvām detaļām, ja nav zināms vai tas vispār puslīdz jēdzīgi strādā. Tā nu sķaumā uzrasēju visu iekš solidworks, jo to biju puslīdz apguvis, rasēšana 3d formātā ļoti atvieglo darbu pēcāk, jo vairs nerodas lieku problēmu, ka kaut kur kaut kas nesapas vai detaļas viena otrai traucē. Tāpēc, ja tāda iespēja pastāv, tad sākumā viss korekti jāuzrasē. Ideja bija apmēram šāda:
Image

Visa vadība balstījās uz parastajiem gultņiem, kas novietoti viens pret otru 90 grādu leņķī, caurule pa kuru ass slīd attiecīgi ievietojas starp šiem gultņiem. Tādā veidā nav nepieciešams pasūtīt no ārzemēm lineāros gultņus. Vadības caurules abos galos iestiprinās alumīnija klučos, kuriem caurums ir lielāks nekā caurules diametrs. Pa perimetru šiem klučiem ir sānos ievietotas 4 skrūves, ar kuru palīdzību varēja piueregulēt precīzu caurules novietojumu, lai uz katras ass abas caurules būtu perfekti paralēlas. Te aparāts realitātē:

Image
Image

Diemžēl vairāk attēlu no tās iekārtas man nav saglabājies. Iekārta strādāja pārsteidzoši labi ņemot vērā izpildījumu un materiālus. Varēju frēzēt un gravēt, bet ātrums bija gaužām mazs, bija luftes un neprecizitātes, ko varēja sagaidīt kā arī nebija iespējas neormāli apstrādāt metālus un plastikātus, jo tiem nepieciešama šķidruma dzesēšana, griezējinstrumenta pastāvīga eļļošana un skaidu aizvadīšana no apstrādājamās virmsas, tā nu bez šķidruma dzeses neiztikt. Finieris kā materiāls vienkārši deformētos šķidruma ietekmē. Tā nu tika nolemts, ka ir jēga ieguldīt lielākus līdzekļus un izgatavot galdu no metāla detaļām. Rasējums iznāca šāds:
Image
Kā te var labi redzēt, rasējums nav pilnīgs, jo Z asij pietrūkst visi striprinājumi un citas lietas, bet man likās, ka būs ok. Beigās nācās nožēlot, ka rasējumā viss nebija līdz galam pabeigts, jo nācās pamatīgi nočakarēties ar to Z asi. Tāpēc rasējumie vienmēr jāpabeidz pilnībā. Šoreiz kā vadulas nolēmu izmantot biezsienu nerūsējošā tērauda caurules un lineāros gultņus, tam vajadzēja nodrošināt mazāku locīšanos un līdz ar to minimizēt neprecizitātes uz vibrāciju rēķina. Kā arī tas, ka ar lineārajiem gultņiem ir daudz vieglāk strādāt. Savukārt vītņu stieņus tagad aizstāju ar trapecveida vītņu stieņiem, jo parastajiem tā vītne ir tik smalka, ka nepieciešami daudz apgriezieni lai ass pabīdītos normālā attālumā. Savukārt ar šiem trapecveida stieļiem katrs motora apgrieziens deva 5mm ass gājienu. Uzgriežņi komplektā nāca no bronzas materiāla. Tomēr lufte uzgrieznī/vītņu stienī vija tik liela, ka precizitātes nekādas, tā nu uz katru asi bija nepieciešams ielikt papildu uzgriezni, tā lai ir divi gabali un ievietot atsperi starp tiem, kas vītņu stieni notur nospriegotu attiecībā pret uzgriežņiem. Tas problēmas atrisināja. Bildes:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Tālķa bija nepieciešams pamatīgs rāmis uz kura šo uzparikti uzstādīt, kā šķidruma dzesēšanas sistēma ar rezervuāru, sūkni un filtru. Tas viss tika apvienots sekojošā variantā:

Image

Uzpariktē iemontēta pamata plāksne, uz kuras tad arī novietosies visi apstrādājamie materiāli. Tā plāksne sver ap 80 kilo. Tajā saurbti daudz caurumi ar vītnēm, lai ar to palīdzību griežamo materiālu varētu piestiprināt pie pamatnes. Pamatne balstās uz 4 lielām skrīvēm stūros. Pamatnes augstums un leņķis ir maināms ar uzgriežņu palīdzību piekoriģējot katru skrūvi. Tādā veidā plāksni iespējams noregulēt perfekti paralēli X un Y asij.

Image

Paldies LVvaldnieks par palīdzību šitās uzpariktes uztapšanā. Tā nu kad apakšas rāmis ar šķidruma rezervuāru bija gatavs, likām virsū pašu aparātu un rezultāts izskatījās šāds:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Te iekārta pirmo reizi darbībā:
http://www.youtube.com/watch?v=iie9DINnkDc

Šo iekārtu izmantoju vēl joprojām, lai gan laika gaitā tika konstruēta vēl labāka iekārta. Labāko nācās pārdot, tomēr griešanas kvalitāte abām ir līdzvērtīga. Šai iekārtai potenciālie mīnusi ir nesuportēti vadulu stieņi, kas pielielām slidzēm var nedaudz locīties un vibrēt - attiecīgi var rasties neprecizitātes griezumos. Otra lieta ka pretluftes sistēma ar diviem uzgriežņiem regulāri ir jāpievelk un tā dod nevajadzīgu slodzi motoriem. Tāpēc trešo iekārtu izvēlējos taisīt no labiem materiāliem. Šoreiz trapecveida vītņustieņu vietā izmantoju ballscrew tipa stieņus, tie ir labi ar to, ka tiem jau defaultā nav nekādas luftes iespējamas, līdz ar to lielāka precizitāte un mazāka slodze uz motoriem. Kā vadulas izlēmu izmantot linear rail tipa sliedes un lineāros gultņus. Rail tipa sliedes ir labas ar to, ka tiek visā garumā piestiprinātas pie pamatnes un nevar slocīties pat pie lielām slodzēm. Tādi vītņu stieņi un vadulas normālās bodēs ir ļoti dārgi, bet iekš ebay no Ķīnas var dabūt pa ļoti pieņemamām cenām. Kvalitāte gan nebūs supr, bet hobija klases iekārtām vairāk kā laba. Tā nu uztapa šāds aparāts:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Te video ar iekārtu darbībā:
http://www.youtube.com/watch?v=kitvHbyrinU

Motorus un vadības plati es pērku iekš hobbycnc.com Pagaidām nav problēmas bijušas un līdzīgas iekārtas Latvijā uztaisījuši vēl vismaz 3 cilvēki izmantojot tās pašas plates un motorus. Cena ļoti laba un performance hobija klases iekārtai ir pa pirmo zorti. Reku konkrēti linki uz motoriem un plati:
http://www.hobbycnc.com/products/stepper-motors/
http://www.hobbycnc.com/products/hobbyc ... oard-kits/

Plate atnāk kā komplekts ar detaļām, jāsalodē pašam, bet tas ir pus stundas darbs. Darbojas uz līdzstrāvu no 12-42V, jo lielāks spriegums, jo lielāks tukšgaitas ātrums motoriem. Strāva - 3A uz fāzi katram motoram, attiecīgi lielākus motorus nav jēgas likt - nenobaros pilnībā. Visa kontrole notiek caur printera portu.
Barošanas bloku es izmantoju šādu:
http://www.ebay.com/itm/New-36V-DC-10A- ... 43a9b360da
Tam var spriegumu regulēt +-10% robežās - no 32-42V, tātad tas ko vajag attiecīgajai platei. Jaudas arī pietiek 4 motoriem.
Vītņu stieņus un vadulas ņemu no šī pārdevēja:
http://stores.ebay.com/linearmotionbearings

Motoru un ass savienotājus izvēlos šādus:
http://www.ebay.com/itm/CNC-Stepper-Mot ... 4ceecb95ca
tie strādā ļoti labi.

Un nobeidzot paraugi kas veidoti ar šādu aparātu:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

_________________
Man nav laika tādām muļķībām!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Wed Sep 26, 2012 12:32 pm 
Offline

Joined: Wed Sep 26, 2012 12:21 pm
Posts: 1
Sveiki, 5. bildē pie paraugiem tas izskatās pēc magnētu motora, gribētu uzzināt vai tas ir tas ko es domāju, un ja tas ir magnētu motors, vai ta reāli darbojas?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Wed Sep 26, 2012 4:15 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jun 12, 2010 6:03 pm
Posts: 339
Location: Mālpils
Jaa, magneetu motors un nee - nedarbojas, jo pirmkaart medriikst buut no straavu vadosha materiaala, alumiinijaa induceejas Fuko straavas un tas liek ratam bremzeeuties. Tomeer esmu redzeejis arii citu koeegu meeginaajumus shinii sfeeraa no kuriem dazi bija vienkaarshi perfektaa izpildiijumaa, bet arii tur nekaadas jeegas nav bijis diemzeel. Kaa parasti, patentos svariigaakaas daljas ir izlaistas vai apzinaati kaut kur kljuudas ielaistas, lai ideja buutu pasargaata, bet konkurence reizee apspiesta.

_________________
Man nav laika tādām muļķībām!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Wed Oct 10, 2012 10:38 am 
Offline

Joined: Wed Oct 10, 2012 10:21 am
Posts: 3
Sveiki.
Kā notiek viss tas frēzēšanas process? Kā visu sagatavo, kādas programmas izmanot?
Doma ir arī uzcept savu cnc, bet esmu īsti neizpratnē kas un kā. Pašam ir pieredze uz industriālo frēzi Protomat H100, kas pārsvarā paredzēta tikai PCB.
Varbūt vari savu skype iedot?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Wed Oct 10, 2012 10:59 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jun 12, 2010 6:03 pm
Posts: 339
Location: Mālpils
Skype nelietoju un tēma ir diezgan gara. Vislabāk būtu ja tu varētu atbraukt ciemos un es uz vietas varētu parādīt procesu. Tur jau tā lieta, ka uzbūvēt fiziski aparātu ir tikai puse no darba, otra puse ir iemācīties viņu vadīt. Var izmantot maksas programmas, kas lielu daļu darba padara tavā vietā un ir ļoti ērtas, bet dārgas. Var izmantot bezmaksas programmas, kas maz ko tev palīdz, daudz jādara pašam lai mašīnkodu dabūtu kādu vēlas, bet programmas bez maksas. Bezmaksas programmas liek iemācīties mašīnkodu un tas nekad par sliktu nenāk, tomēr 70% gadījumu mašīnkoda zināšanas nav nepieciešamas. Ir divi programmu tipi - prorgrammas mašīnkoda izveidei un programmas aparāta fiziskai kontrolei. Fisizkai kontrolei bezmaksas programma ir turbnocnc, tā strādā dos vidē līdz ar to ir nedaudz arhaiska, tomēr savu darbi izdara godam. Citi izmanto maksas programmu Mach3, tur viss ir windows vidē un ērtāk. Pašu mašīnkodu parasti taisa tā - sākumā uzzīmē vektorgrafikā ko tev vajag, tad ar atsevišķu softu, piemēram, ace g-code converter pārvērš to par mašīnkodu ar visām koordinātām. Atliek vien manuāli pielikt katrai rindiņai klāt padeves ātrumus un sakopēt rindiņas vienu pēc otras tur kur nepieciešams vairākkārtējs griezums dažādos dziļumos. Tas ir ar bezmaksas programmām. Abet ar maksas programmām, piemēram, VcarvePro, viss ir kā paintā vai wordā, ļoti intuitīvi, tai programmā var gan importēt jau gatavu vektorgrafikas failu, vai arī uzzīmēt vajadzīgo no nulles un uzreiz apstrādāt norādot kādas līnijas un laukumus būs jāapstrādā ar kādu frēzi un kādos dziļumos. Rezultāts tiek aprēķināts un parādīts 3 dimensijās uz ekrāna. Ja tas apmierina, tad jānoseivo mašīnkods un jābaro iekšā aparātā. Tas tā ātrumā.

_________________
Man nav laika tādām muļķībām!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Wed Oct 10, 2012 11:46 am 
Offline

Joined: Wed Oct 10, 2012 10:21 am
Posts: 3
Laikam vajadzēs apciemot tevi :) Tu no Ogres biji ja?
Domāju uztaisīt vadību ko līdzīgu šim
http://www.youtube.com/watch?v=KvhJj1yz ... re=related


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Wed Oct 10, 2012 12:26 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jun 12, 2010 6:03 pm
Posts: 339
Location: Mālpils
Es no Mālpils

_________________
Man nav laika tādām muļķībām!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Wed Oct 31, 2012 6:18 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Oct 29, 2012 11:34 am
Posts: 3
Bet kā ar spēku ko rada X un Y ass soļu motori darbībā . . . es biju domājis vai tev ir kādi cipari ko tie reāli attīsta vai nē ? Skatos ka tev ir griezts gan koks , gan alumīnijs. Ar šiem alumīniju var viegli apstrādāt vai tomēr prasās lielāks spēks? Pats tagad meklēju un mēģinu izvēlēties un kautkā sliecos uz 425 OZ modeļiem. . .


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Wed Oct 31, 2012 8:01 pm 
Offline

Joined: Wed Oct 31, 2012 7:48 pm
Posts: 3
Sveiks.
Jau vairāk kā mēnesi plānoju par šada aparāta izveidi,tad nu esmu beidzot uzdūries materiāliem arī Latviešu valodā.
Pa lielam man visa tā uzbūve ir skaidra,bet ir viens bet,šaubos pas savām elektronikas znāšanām,jo man tādu nav.
Tad nu man jautājums,cik sarežģīta ir elektronikas daļa tādam vienkāršam cilvēkam kā man?
Nav jau tā,ka galīgi esmu uz mutes kritis,loģiska domāsāna man ir laba,bet nekad nekas tāds nav darīts. Baida tā vadības plates lodēšana un savienošana ar pc.
Mani uzskati ir tādi,ka ja es kaut ko nemāku un man nav nemazākās saprašanas par kaut ko,tad es paņemu un to vienkārši iemācos.Cik nu tas būs vienkārši spriedīšu pēc tam. Jo,ja viens to var izdarīt,tad kapēc lai es to nevarētu,tas vienkārši prasīs man vairāk laika.

Offtopic... Pagaidām ar draugu ķeramies pie dīzeļaparāta. Paldies,ka dalies ar zināšanām :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Wed Oct 31, 2012 8:17 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Oct 29, 2012 11:34 am
Posts: 3
Grab wrote:
Sveiks.
Jau vairāk kā mēnesi plānoju par šada aparāta izveidi,tad nu esmu beidzot uzdūries materiāliem arī Latviešu valodā.
Pa lielam man visa tā uzbūve ir skaidra,bet ir viens bet,šaubos pas savām elektronikas znāšanām,jo man tādu nav.
Tad nu man jautājums,cik sarežģīta ir elektronikas daļa tādam vienkāršam cilvēkam kā man?
Nav jau tā,ka galīgi esmu uz mutes kritis,loģiska domāsāna man ir laba,bet nekad nekas tāds nav darīts. Baida tā vadības plates lodēšana un savienošana ar pc.
Mani uzskati ir tādi,ka ja es kaut ko nemāku un man nav nemazākās saprašanas par kaut ko,tad es paņemu un to vienkārši iemācos.Cik nu tas būs vienkārši spriedīšu pēc tam. Jo,ja viens to var izdarīt,tad kapēc lai es to nevarētu,tas vienkārši prasīs man vairāk laika.

Offtopic... Pagaidām ar draugu ķeramies pie dīzeļaparāta. Paldies,ka dalies ar zināšanām :)Es ar to pašu komplektu no sākuma biju domājis - kad apskadīju variantu kas veidots no gatavām platēm un kontrolieriem tad skaidrs ka baigā cenu starpība nesanāks :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Wed Nov 07, 2012 2:09 pm 
Offline
User avatar

Joined: Mon Oct 15, 2012 1:22 pm
Posts: 11
hey..

no eletribas saprotu tik pat daudz kaa no matemaatikas ( + - ) (:
kaada ir atsskiriba starp nema 23 un 34. ? (kurss buutu labaaks ?)
ko noziime tie OZ. ?
jo itkaa pat vienaadiem motoriem tas oz atshkiraas !
______ _____ ____ ___ __ _ __ ___ ____ _____ ______

jetty
cik biezas ir taas aluminija kvadraatcaurules un vai ar skruveem turas tik pat labi kaa metinot?
vai aluminija lennkus taisiji no tam mezzoniigajaam kv.caurulem? laikam jau nae jo taam ir apaligas kantis!?!?
un iisti nesaprotu kaa taa (3. massiinas) y ass alumiinija plaaksne (pie kuras pieskruvetas sliedes) turaas pie pie x sliedem..?
iisti pec bildeem nevar pateikt!
varbut vari iemest kadus rasejumus?

_________________
My home is in my head


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Wed Nov 07, 2012 4:47 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jun 12, 2010 6:03 pm
Posts: 339
Location: Mālpils
rasējumu 3. modelim nav, to taisīju vairāk no galvas. Alumīnija kantainās caurules ir ja nemaldos 5mm biezas. Abet Y ass pie X ass turās šitā:
http://www.emuprim.lv/jetijs/plog-conte ... ff_006.jpg
http://www.emuprim.lv/jetijs/plog-conte ... ff_005.jpg
http://www.emuprim.lv/jetijs/plog-conte ... nc_008.jpg
http://www.emuprim.lv/jetijs/plog-conte ... nc_004.jpg
http://www.emuprim.lv/jetijs/plog-conte ... nc_002.jpg

pa visām bildēm kopā vajadzētu būt skaidram.

_________________
Man nav laika tādām muļķībām!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Mon Mar 24, 2014 8:01 pm 
Offline

Joined: Mon Mar 24, 2014 12:21 pm
Posts: 1
Sveiki man radās pāris jautājumi par elektroniku cnc iekārtām iegādājos motora kontrolieri DQ542MA un motorus 57BYGH115-003B pagaidām testēju tikai elektroniku saslēdzu visu ar datoru palaidu viss strādā, bet pēc piecām minūtēm darba brīvgaitā motori diezgan uzsilst. Nesaprotu kur varētu būt problēma. slēgāju džamperu uz motora kontroliera nekas nelīdz


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Tue Mar 25, 2014 8:32 am 
Offline

Joined: Sun Feb 10, 2013 7:12 pm
Posts: 19
Ja Tev tie ir soļu motori, tad tas ir normāli, jo caur soļu motora spoli strāva plūst arī tad, ja motors negriežas. Tas nodrošina to, ka Tu nevari pagriezt motora asi. Motors pretojas ārējām iedarbībām. Ja motors nav nekur pievienots, vai arī ir pilnībā izslēgts, tad motora asi var pagrozīt ar roku.
Ja taisies būvēt ciparu vadības verķi (cnc), iesaku ieurbties vairāk elektronikā un motoros. http://en.wikipedia.org/wiki/Stepper_motor
Lai veicas!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Tue Mar 25, 2014 11:38 am 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jun 12, 2010 6:03 pm
Posts: 339
Location: Mālpils
Piekrītu, tas ir normāli un iemesls tam ir tas pats ko Kabis jau minēja. Labums tāds, ka ziemā ļoti labi var rokas sildīt :D
Motori var droši karst pat līdz 80 grādiem bez īpašām problēmām. Tomēr ja karšana uztrauc, tad dvēseles liera dēļ vari uzkabināt katram mooram pa ventilatoram klāt.

_________________
Man nav laika tādām muļķībām!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Thu Apr 24, 2014 7:12 am 
Offline

Joined: Sun Apr 22, 2012 6:38 pm
Posts: 15
Location: Ogre
vidis wrote:
Sveiki man radās pāris jautājumi par elektroniku cnc iekārtām iegādājos motora kontrolieri DQ542MA un motorus 57BYGH115-003B pagaidām testēju tikai elektroniku saslēdzu visu ar datoru palaidu viss strādā, bet pēc piecām minūtēm darba brīvgaitā motori diezgan uzsilst. Nesaprotu kur varētu būt problēma. slēgāju džamperu uz motora kontroliera nekas nelīdz


Problēma varētu būt konfigurācijā (jābūt tipa 'sleep' režīmam kas samazina strāvu). Nav laika pētīt, bet varbūt tur nav tādas iespējas. Tad mēdz būt dažiem draiviem nepieciešams slēgt papildus pretestības stepera galā.

īsāk sakot - meklē manuāļos

_________________
ACX Group - ražošanas pārpalikumi un demontētas iekārtas


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Thu Apr 24, 2014 7:17 am 
Offline

Joined: Sun Apr 22, 2012 6:38 pm
Posts: 15
Location: Ogre
current set resistor

_________________
ACX Group - ražošanas pārpalikumi un demontētas iekārtas


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Sun Jan 04, 2015 6:42 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jun 12, 2010 6:03 pm
Posts: 339
Location: Mālpils
Izraadaas ka apvienojot cnc aparaatu un pusautomaata metinaamo var ieguut kaut ko liidziigu 3d printerim metaalam.
Te buus paraugi no testa printeejumiem ar nesareguleetiem parametriem:

Image
Image
Image
Image
Image

Ja izdodas preciizi piereguleet, var saliidzinosi ljoti labu kvalitaati dabuut. Labaaki paraugi bildees buus veelaak.

_________________
Man nav laika tādām muļķībām!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Tue Feb 24, 2015 8:06 am 
Offline
User avatar

Joined: Mon Oct 15, 2012 1:22 pm
Posts: 11
https://www.youtube.com/watch?v=Fr_PneeyO34

_________________
My home is in my head


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Sun Jan 13, 2019 8:34 am 
Offline

Joined: Wed Jul 25, 2012 6:59 am
Posts: 10
Varbūt palaidu garām, bet kādu Power Supply tu izmanto?


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Sat Feb 09, 2019 2:54 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jun 12, 2010 6:03 pm
Posts: 339
Location: Mālpils
jautājums, kuram aparātam. Cik zinu mūsdienās hobija klases aparātiem vajag 36V barošanu lielākoties.

_________________
Man nav laika tādām muļķībām!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Tue May 21, 2019 11:06 am 
Offline

Joined: Wed Jul 25, 2012 6:59 am
Posts: 10
Jā, nebiju pamanījis, kur tu raksti par PSU. Pats kaut ko ar izveidoju, bet tagad jūtos kā nūģis, jo ir padaudz kļūdas, kaut arī nekritiskas. Kad pabeigšu, noteikti ielikšu te apskatei. Pagaidām kauns rādīt. Neliels sampls.
https://scontent.frix6-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5D6C176B
https://failiem.lv/thumb_show.php?i=py9tvnrt&view


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Wed May 22, 2019 4:26 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jun 12, 2010 6:03 pm
Posts: 339
Location: Mālpils
Izskatās labi - kustības pēc rezultāta spriešot ir ok un ar spurām vienmēr jārēķinās ja ar finieri vai koku strādā. Protams, minimizēt to var piemeklējot labu un asu frēzi kā arī pielāgojot materiālam atbilstošus apgriezienus frēzei, tomēr ar nelielu pēcapstrādi jārēķinās vienmēr. Gaidu citas bildes :)

_________________
Man nav laika tādām muļķībām!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Tue Jul 09, 2019 1:57 pm 
Offline

Joined: Wed Jul 25, 2012 6:59 am
Posts: 10
Long story shortly - šo atstāšu lāzerītim vai mazajam Dremel. Lēnam projektēju nākamo ar lietderīgo platību 1000x1700mm.

Kā redzams, kļūdu ir ļoti daudz, ja to atstāj kopā ar Makitu.
Piemēru ir, bet tie visi nenozīmīgi un experimentāli. Tagad gaidu kārtīgus draiverus, jo šie DRV8825 ļoti karst. Kā nekā pretistība ir ļoti liela. Tāpēc - skatīt pirmo teikumu.
Lietderīgā platība 370x470mm. Sarkanie objekti ir printēti ar UV polimēra printeri + paturēti zem 48W UV lampas. Patiesībā ļoti labi turās ņemot vērā kāda slodze šiem ir jāiztur.
Kāds var prasīt - "kāpēc tev nesošie sāni nav spoguļskatā kā vajadzētu būt?".
Redz, šos no koka veidoju darbā, bet caurejošos nedrīkstēja taisīt, tāpēc nācās tos pāris milimetrus ar dremeli pamocīt. Līdz ar to viena puse ir nelīdzena un to nevar izmantot lineāriem gultņiem par balstu.

Lai iet palagi:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Tue Jul 09, 2019 3:21 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jun 12, 2010 6:03 pm
Posts: 339
Location: Mālpils
ir ok, :flag:
šitā pieredze ir zelta vērta. Viss izskatās labi. Man tik nav bijusi laba pieredze ar to alumīnija coupleri ar spirāli. Kā tev viņš uzvedās? Manējais salūza, bet tas bija pie citām vajadzībām.

_________________
Man nav laika tādām muļķībām!


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Tue Jul 09, 2019 5:52 pm 
Offline

Joined: Wed Jul 25, 2012 6:59 am
Posts: 10
Tu domā to Z asij? Vienīgā problēma bija, ka pēc kāda laika nespēja noturēt to smagumu. Bet ir viens lifehack - pielīmēju ar līmi. :10:
Tur otrā pusē nav atbalsts jeb gultnis, jo nebija vairs šķidrums printerim (pirkt jaunu negribējās). Bet citādi vācu kvalitāte turās labi.
Tā spirāle ir ball screw. Dārgāks variants, ne parastais trapcioīds.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Wed Sep 04, 2019 3:59 pm 
Offline

Joined: Wed Jul 25, 2012 6:59 am
Posts: 10
Maziņš upgreids.

Image
Image

Protams, būs vēl trešais upgreids, bet vēlāk, pēc mēnešiem. :)


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Tue Oct 08, 2019 6:52 pm 
Offline

Joined: Wed Jul 25, 2012 6:59 am
Posts: 10
Video, kā nevajag veidot CNC. :| :cool:

https://youtu.be/XFUlWOid_ZA


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Fri Feb 14, 2020 2:57 pm 
Offline

Joined: Fri Feb 14, 2020 2:53 pm
Posts: 8
Savējo uzbūvēju pirms gadiem 10 . Tam sānsienas rāmim ir pilnsienas - vajag stiprībai, jo stieņi ir ļurcelīgi. Augstums sāniem uz 5 cm, izmēri A3. Skrūves tomēr M8 normāla vītne, citādi sarūk izšķirtspēja. Slīdstieņi - protams lineārie gultņi. Vītnes ļurkas no[ņēmējs - otrais uzgrieznis ar cietu pederi (ideāli strādā). Rezultāts - ļurka zem 10 mikroni.


Top
 Profile  
 
 Post subject: Re: Būvējam cnc frēzēšanas aparātu
PostPosted: Thu May 14, 2020 3:57 pm 
Offline

Joined: Wed Jul 25, 2012 6:59 am
Posts: 10
Kafijas krūzes paliktnis, 90x90mm.
2mm frēze, solis 0.125mm, augstuma solis 1mm. Saprotams, ka ar konisko frēzi (kuras man arī ir) būtu precīzāk. Bet gaidīt stundas negribu.

https://failiem.lv/u/3349w4d4


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 30 posts ] 

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group