Viss ir labi!

It is currently Fri Dec 14, 2018 8:46 am

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Saules PV elementi
PostPosted: Fri Jun 01, 2012 5:38 am 

Sveiki visiem.
Nāku bariņā pie līdzīgi domājošiem. Es esmu jauns cilvēks un mana darbība saistīta ar saules paneļiem. Šajā virzienā jau domāju 4 gadus, es ar to iepazinos pasākumā, ko sauc par "Saules kauss." To organizē LU Cietvielu fizikas institūts, sīkāka informācija viņu mājaslapā - http://www.cfi.lu.lv/saules-kauss/saules-kauss-2012/
Šeit varu piedāvāt pievērst uzmanību rezultātiem - http://www.cfi.lu.lv/fileadmin/user_upl ... ultati.pdf
Es startēju komandā Fotons un rezultāti rāda, ka esam pārliecinoši uzvarētāji.

Šajā konkursā piedalījos jau 4. gadu un godalgotas vietas esmu ieguvis katrā konkursā. Šogad šim pasākumam piegāju vēl nopietnāk kā parasti un izdarīju daudz vairāk kā prasīts. Par to kā gāja šogad sīkāk manas darbavietas un sponsora vietnē - http://mechanik-a.com/lv/latviesu-ar-at ... as-vietas/

Tik tālu par idejām un panākumiem. Ko tad es īsti daru tādu, ka katru gadu uzvaru? Es vienkārši taisu saules paneļus pats. Pasūtu e-bay visas vajadzīgās sastāvdaļas un mājās uztaisu tieši tādu paneli, kādu man vajag. Šogad šo procedūru jau centos veikt ar ražošanas metodēm un izdodas veiksmīgi. Mājas apstākļos esmu veiksmīgi uztaisījis vairākus paneļus izmēros 1000x330. Drīzumā taisīšu arī lielākus un dažādākus, jau pielāgotus konkrētām situācijām.

Par to kā to visu dara, kāds ir ieguvums un cik tas izmaksā lūdzu skatīties manā pievienotajā prezentācijā, ar kuru arī uzstājos šī gada Saules kausa pasākumā.
Prezentāciju kādu laiku varēs lejuplādēt šeit - http://failiem.lv/u/oexocme

Jautājums par ko ir vislielākā interese. Vai tas ir izdevīgi? Taisīt paneļus paša rokām lielos apjomos nav izdevīgi. Ņemot no Ķīnas var dabūt cenas, pastu, muitu un PVN iekļaujot - 700Ls par 6,5m^2 un dod 1kW, taču kā prezentācijā rādīts, maksimālā jauda būs 67%, tātad tie ir 0,67kW. Tīri teorētiski atmaksājas laika periodā līdz 10 gadiem, taču kā man skaidroja cilvēki, kas ikdienā uzstāda saules paneļu sistēmas - tas vairāk ir jautājums par gandarījumu nevis ekonomisko ieguvumu. Tas ir tāds pat hobijs kā citi. Vai tas ir izdevīgi, domājiet paši.

Kur to visu lietot? Saules PV paneļi kaut arī diezgan dārgi, tomēr var atrast vietas, kur tas ir pat ļoti izdevīgi. Kaut vai tie paši kaukulatori, mobilo telefonu lādētāji, un citas sistēmas. Saules paneļa galvanā priekšrocība ir spēja nodrošināt mazus patērētājus pastāvīgi, vietās, kur elektrību grūti pievilkt.
Drīz es realizēšu elektriskā gana projektu. Reāla un vajadzīga štelle, jo ganības vai zeme bieži atrodas tālu no mājas.
Iespējams drīzumā varētu uztaisīt arī kāpņu telpu pagaismes sistēmu, kas darbojas no saules paneļa. Tas arī reāli palīdzētu taupīt līdzekļus, jo šādās mājās ir lieli elektrības zudumi kāpņu telpu dēļ.
Vēl viena perspektīva ideja ir autonoms zāles pļāvējs, kas šiverē pa dārzu. Drīzumā veikšu eksperimentus ar motoriem un asmeņiem, lai sastādītu precīzāku jaudas bilanci.

Nobeigumā varu teikt, ka arī saules PV paneļu enerģija ir ļoti noderīga, vajag tikai atrast pareizo veidu, lai to izmantotu. Ja arī jums ir kādas labas idejas, lūdzu jūtaties brīvi un apspriedīsim tās un varbūt jau drīzumā tas arī tiks realizēts. dažreiz tās stulbākās idejas ir labākās. :tree:

Profile  

Post subject: Re: Saules PV elementi
PostPosted: Fri Jun 01, 2012 11:20 am 
Site Admin

Čau un laipni aicināts forumā.
Paldies par informāciju. Paši pirms kādiem gadiem 4 arī ar šo spēlējāmies. Pirkām no ebay celles un lipinājām kopā. Novērojām to pašu ko tu, ja katra cele ražo 1.7w max. tad 100 celles kopā būtru jāražo 170w, bet pat pie ideālas saules mēs izspiedām knapi pāri 100w. Tā ka nav tik produktīvi kā norādīts. Mums tie aprēķini liecināja, ka ja gribētu tādus paneļus taisīt, tad pašizmaksa viņiem neieskaitot darbu sanāktu ap latu par vatu, nu ja viss smuki un korekti izdarīts. Bet beigās atmetām ar roku tam visam, jo kolēģis bija atradis vācu ražojuma paneļus kam cenas bija ap 2 eiro par vatu. Pie tādām cenām neatmaksājas pašam neko darīt, turklāt viņu paneļi patiešām arī deva laukā tik cik norādīts pat pie mūsu saules. Sōkāk tev par šo varētu pastāstīt kolēģis ar niku Varonis no blakusforuma hho.miga.lv

Profile  

PostPosted: Fri Jun 01, 2012 2:33 pm 
Sveiciens arī no manis.

Tā kā kolēģis jau gandrīz visu izstāstīja, tad es tikai piebildīšu, ka eksperimentālajos testos ar pašbūvētajiem paneļiem, to izejas jauda svārstījās dramatiski atkarībā no saules gaismas intensitātes. Tiklīdz nomācas - izejā ir praktiski nekas. Iekārtām, kur patēriņš ir mazs, tas nebūtu jūtams, bet tiklīdz šādus paneļus ir vēlme izmantot industriālākos mērogos, izmaksas augs astronomiski.

PostPosted: Mon Jun 04, 2012 8:12 pm 

Pilots_rc wrote:
Drīz es realizēšu elektriskā gana projektu. Reāla un vajadzīga štelle, jo ganības vai zeme bieži atrodas tālu no mājas.

vo, vo man ar laukos jau apnīk ik pa pārsnedēlām stibīt lielo aķi lai uzlādētu.. :)
ar ir bijis stuks uzriktēt saules paneliti lai lādē aķi un darbina elektrisko ganu.. esmu ar skatījies gatavos panelīšus varbūt būs jānopērk tāds un miers....

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC