Viss ir labi!

It is currently Wed Dec 13, 2017 8:22 pm

All times are UTC

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 
Author Message
 Post subject: Būvējam saules baterijas paši.
PostPosted: Mon Mar 04, 2013 7:33 am 

Iespējams dažiem tas liekas neracionāli. Esmu pieķēries saules bateriju gatavošani.Celles atnākušas un jau salodētas. Alumīnija rāmis gatavs. Stikls sagatavots. Tagad pienākusi kārta lai visu liktu kopā. Doma ir stiklu rāmī likt ar silikonu. Taču pašas celles arī vajag smuki likt hermētiskā un izturīgā materiālā. Tāpēc jautājums vai silikons ir labākais materiāls lai celles pielīmētu pie stikla? Protams UV izturīgā. Un silikons būtu tikai cellēm otrā pusē. Vai arī ir kāds labāks materiāls šādām padarīšanām?

Profile  

Post subject: Re: Būvējam saules baterijas paši.
PostPosted: Mon Mar 04, 2013 9:16 am 

Ja jālīmē pie stikla, un gribi nopietni to izdarīt, tad autostiklu līme. Jebkurā autoveikalā nopērkama. Tikai pirms līmēšanas ieteicams stiklu nogruntēt. Grunts arī dabūjama autoveikalos. Tikai baigi ķēpīgs tas viss, rokas neatmazgāt, tapēc ieteicams strādāt cimdos un ļoti uzmanīgi.

We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like.

C fight club

Profile  

PostPosted: Mon Mar 04, 2013 10:39 am 
Site Admin

Savulaik, kad mēģinājām to novest līdz jēdzīgam izskatasm secinājām, ka stikls neder, jo tas ir smags un trausls, labāk ceļļu aizsardzībai likt kādu 3mm bioezu polikarbonātu, jo tam ir arī UV pārklājums un UV laika gaitā lētās celles sačakarē. Pamatni arī vēlams no kaut kā sintēti9ska, kas nuzsūks mitrumu, Kvillerā ir tāds materiāls, sendviča panelis, abas puses no plāna alumīnija, pa vidu kaut kāda cieta epoksīdveidīga līme. Biezums ap 5mm bet stingrība baigi labā un svars nekāds, saucas laikam alumīnija kompozīta paneļi. Es liktu tādu, tai pašā kvillerī ir arī tas polikarbonāts nopērkams kā arī visādi veidi rāmīšiem, lai var sastiķēt kopā gan ceļļu pamatnes plāksni gan polikarbonāta aizsargplāksni. Līmēt tās celles pie pamatnes ir jāvar ar jebkādu silikonu, tur pat īsti UV izturību nevajag, ja lieto polikarbonāta aizsegu, pat ja nelieto, tā līme jau tur būs tikai viena piciņa zem katras celles, kas viņu tāpat no 99% UV pasargās. Nu apmēram tā man gribētos darīt šitajā jomā. Ja kas, kvillera mājas lapa:
http://www.kviller.lv/

Profile  

PostPosted: Mon Mar 04, 2013 5:50 pm 

Ideja jau ir būvēt šādi http://www.youtube.com/watch?v=6mdBnIt0xIQ
Vajadzētu ko līdzīgu materiālam ko video reklamē. Tik cena ebay šim ir 40 -60 $ vienam panelim kaut kā negribas tik dārgi to lietu taisīt.
Kādas varētu būt alternatīvas?

Profile  

PostPosted: Mon Mar 04, 2013 8:34 pm 
Site Admin

Man kautkā tā metode neliekas laba, bet nu tas nav svarīgi. Ir daudz dažādu epoksīdu ko var šādi izmantot, savulaik Ansis mums aktīvi ņēmās ar orgonītiem, tur arī izmanto šāda tipa sveķus un ilgi bija jāmeklē kamēr atradām tādus, kas ir pilnīgi caurspīdīgi un dzidri. Reku daži veidojumi no attiecīgā materiāla:
Image
Image

es gan nosaukumu ne arī cenu neatceros, bet cena noteikti bija pāris reizes lētāka kā tam materiālam ko tu minēji. LVvaldieks droši vien zinās precīzāk pastāstīt.

Profile  

PostPosted: Tue Mar 05, 2013 7:49 am 

Ar šādu metodi vismaz līdzīgu ražo visus rūpnieciskos paneļus.
Saules celles ja netik hermētiski noslēgtas oksidējas. Un process notiek diezgan strauji.
Siltums, elektība un tīrs silicijs un pēc gada vai diviem šūnas vairs neražo.
Ar ieliešanu hermētiķī panākam ka šunas oksidējas lēnāk vai vispār nemaz.
Rūpnieciski izmanto EVA plēvi - http://en.wikipedia.org/wiki/Ethylene-Vinyl_Acetate
Tas kopā izskatās šādi Image
Image
EVA materiālas cena ap 25 $ kvadrātmetrā.

Profile  

PostPosted: Thu Mar 07, 2013 9:15 pm 

Opā! Par ceļļu oksidēšanos gan nebija nekas zināms līdz šim. Iespējams tādēļ, kad pirms vairākiem gadiem eksperimentējām ar pašlodētām, tās uzrādīja diezgan švaku veiktspēju reālos apstākļos. Plikas šūnas, nekādas komplicētas aizsardzības. Tajās process varēja būt sācies.

:/

Profile  

PostPosted: Sat Mar 09, 2013 9:42 am 

Arī es esmu veicis saules paneļu izgatavošanu.
Par to drusku rakstīju šeit.
viewtopic.php?f=3&t=53

Es lietoju rūpniecībā izmantotās EVA plēves un TPE aizmugures plēvi.
Sākumā uz stikla uzklāju EVA plēvi, PV elementus, EVA plēvi un pēdējo TPE plēvi.
Image
Image
Pēc tam to visu ar vakumu jāsapresē. Lai to paveiktu, sagatavoto paneli ieliek no siltumnīcas plēves veidotā maisā. Hermētiskam savienojumam pa perimetru aizlīmē ar silikonu un kārtīgi saspiež un vel pārlīmē skoču pa virsu, lai nelobās vaļā. Vienā vietā pie maisa jāielaiž arī vakumsūkņā šļauka. Lai gaiss atsūktos no visas virsmas starp TPE plēvi un siltumnīcas plēvi vajag ieklāt agroplēvi, lai veidotu gaisa telpu. Kad gaiss atsūkts ar fēnu var sākt sildīt no stikla puses, tad ļoti labi var redzēt, kā šūnas piekūst pie stikla.
Image
Image
Man vel ir palikušas EVA plēves un TPE plēves saules paneļu platībai uz 3M^2. Ja ir vēlēšanās varam ko sarunāt.

Profile  

PostPosted: Sat Mar 09, 2013 3:11 pm 

Interesē gan. Kādi izmēri EVA plēvei ir pieejami?

Profile  

PostPosted: Mon Mar 11, 2013 1:18 pm 

alnis wrote:
Interesē gan. Kādi izmēri EVA plēvei ir pieejami?

Loksnes izmēri bija 950x1600mm. Paredzēts 6"x6" lieliem elementiem, kopā panelī 6x10 elementi.
Sūtot no ārzemēm metru garu un pāris kilogramus smagu kasti cena par piegādi ir laba un Latvijas muita nodokli arī prasa, tāpēc cena ir interesanta - 25Ls par 1m^2 panelim vajadzīgo plēvju. Tas nozīmē, ka cenā ir 2 m^2 EVA plēves un 1m^2 TPE aizmugures plēve.

Profile  

PostPosted: Wed Aug 02, 2017 8:35 am 

Jautājumi:
kādā slīpumā jāliek saules paneļi Rīgā (optimāli)
kā pieslēgt saules paneli pie pamata elektrības pieslēguma tā, lai vispirms tiktu izmantota saules paneļu izstrādātā elektroenerğija, bet kad pietrūkst, - latenergo ?

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 

All times are UTC