Viss ir labi!

It is currently Mon May 27, 2019 1:42 am

All times are UTC
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: V5 kupola rasēšana
PostPosted: Sun Apr 14, 2013 2:35 pm 
Offline
Site Admin
User avatar

Joined: Sat Jun 12, 2010 6:03 pm
Posts: 338
Location: Mālpils
Varbūt kādam noder vai ir interesanti.

Sākas viss ar vienādmalu trīsstūra uzzīmēšanu. Atkarībā no tā cik smalku režģi gribās, vienādmalu trīsstūra malas var sadalīt vienāda garuma nogriežņos, ja gribās smalkumu uz V5, tad katra mala jāsadala 5 daļās. Šādi sanāks ka viss lielais trīsstūris sastāvēs no daudziem maziem nogriežņiem, kuri visi būs vienādā garumā:

Image

Šeit nav sailti visi mazie nogrieznīši, savilktas tikai tās līnijas, kas nepieciešamas, lai atrastu visus iespējamos mazo trīsstūru stūru punktus. Tālāk kad šāds lielais trīsstūris uztaisīts, vajag no vairākiem tādiem uztaisīt telpisku icosahedron uzparikti šādi:

Image
Image

Tas vajadzīgs, lai atrastu telpā tai uzpariktei pašu centrālo punktu. To atrod savienojot tālākās spices ar līnijām un kur tās līnijas krustojas, tur arī ir centrs. Un kad centrs atrasts, varam visus trīsstūrus izmest laukā, jo mums vajadzēs tikai vienu, jo pārējie tāpat būs kopija šim vienam. Tātad izmetam pārējos laukā un novelkam līnijas no katra stūra punkta kas atrodas lielajā trīsstūrī uz centru šādi:

Image

Tagad esam ieguvuši nenormalizētu kupola šķēli kā apelsīnam. Vajag tik to normalizēt jeb padarīt apaļīgāku. To dara ļoti vienkārši, ņem visas līnijas kas savieno centrālo punktu ar trījstūra punktiem un izmaina tām garumu, lai visas būtu pilnīgi vienādā garumā. Sanāk šis:

Image
Image

Tagad mums ir gatava viena noapaļota šķēle. Tas būtībā ir viss kas nepieciešams lai kombinējot vairākas tādas kopā iegūtu lodi:

Image

Un tagad jau atliek vien izveidot katram mazajam trīsstūrim atbilstošu paneli un ielikt to režģī, tādā veidā izveidojot kupolmājas maketu:

Image

_________________
Man nav laika tādām muļķībām!


Top
 Profile  
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group